Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  1$ доллар США (Морган) (1878-1921) Morgan Dollars

  «Морганових долар» (англ. Morgan Dollar) - срібна монета США номіналом в 1 долар, що випускалася з 1878 по 1904 рік і в 1921 році. Монета отримала назву на честь медальера Джорджа Т. Моргана, який розробив її зовнішній вигляд і чия монограма поміщена на аверсі монети в нижній частині зображення голови Свободи. Монета випускалася з металу 900 проби і містила 24,057 грам чистого срібла. Цей тип долара вважається класичною нумізматичної ілюстрацією американських ідеалів свободи і незалежності.
  Доступність : 1 в наявності
  2563 грн
  i h

  опис монети
  Аверс: Голова Свободи вліво під фрігійський ковпак з вінцем-діадемою і круговому вінку з гілки бавовни і колосків пшениці, над її головою латинський девіз: «E pluribus unum», внизу дата.

  Реверс: білоголовий орлан, геральдичне зображення Північноамериканських Сполучених Штатів Америки, тримає в лапах оливкову гілку і пучок стріл, навколо вінок з оливкових гілок, під вузлом вінка знак монетного двору (відсутній для монет, викарбуваних у Філадельфії). Над орлом напис готичним шрифтом «In God We Trust». Кругова напис: вгорі «United States of America», внизу «One Dollar».

  Гурт: пряма насічка.

  Історія монети
  Джордж Морган розробив дизайн монети в 1876 році, використавши для аверсу реальну американську дівчину - 18-річну студентку Ганну Уіллесс Вільямс. Карбування «моргановского долара» почалася в 1878 році з високопробного срібла рудника Комсток штату Невада, виявленого і освоєного за часів Золотої лихоманки. Перший долар Моргана був представлений Президенту Хейз 11 березня в 15 годин 17 хвилин. Ця монета, разом з її описом та свідченням, зберігається в Музеї Резерфорда Б. Хейза у Фрімонті, Огайо. Долар Моргана. Народження Монета карбувалася в Філадельфії (Пенсільванія, екземпляри без знаку монетного двору), в Карсон-Сіті (Невада, знак монетного двору CC), в Денвері (Колорадо, знак монетного двору D), в Новому Орлеані (Луїзіана, знак монетного двору O) і Сан-Франциско (Каліфорнія, знак монетного двору S). У 1904 році Казначейством США карбування була припинена в зв'язку з насиченням грошового обігу срібною монетою. Карбування була ненадовго відновлено в 1921 році, після чого тип «моргановского долара» був замінений наступним типом - «мирним доларом».

  Характеристики
  Номінал1 доллар
  Країна – виробник товаруСША
  Матеріалсрібло
  Вага26.73 г
  Рік випуску1921–1928; 1934–1935; 1964
  Діаметр38,1 мм
  Проба90,0 % Ag и 10,0 % Cu
  Разом з цим також купують
   Зображення 1 $ мирний долар США. PEACE DOLLARS (1921 - 1935)

  1 $ мирний долар США. PEACE DOLLARS (1921 - 1935)

  Мирний долар - срібна монета США номіналом в 1 долар. Випускалася в 1921-1928, 1934-1935 і 1964 роках. Спочатку планувалося викарбувати пам'ятну монету на честь закінчення Першої світової війни. Своєю назвою зобов'язана слову «PEACE» в нижній частині реверса.
  1845 грн
   Зображення Пам’ятна монета «Військово-морські Сили Збройних Сил України» 10 гривень 2022. ЗСУ

  Пам’ятна монета «Військово-морські Сили Збройних Сил України» 10 гривень 2022. ЗСУ

  Присвячена окремому виду Збройних Сил України, призначеному для стримування або відсічі у взаємодії з іншими видами Збройних Сил, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами збройної агресії проти України з моря та на приморських напрямках, захисту суверенітету і державних інтересів України. Українські військові – армія незламних та нескорених бійців, справжніх патріотів, які в умовах війни демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога. Сьогодні мільйони українців підтримують і допомагають українським захисникам, вірять у них та нашу спільну перемогу!
  103 грн
   Зображення Монета “Сили підтримки Збройних Сил України” ЗСУ

  Монета “Сили підтримки Збройних Сил України” ЗСУ

  Присвячена окремому роду сил Збройних Сил України - Силам підтримки, на який покладається оперативне забезпечення інженерної підтримки, радіаційного, хімічного та біологічного захисту, топографічного та гідрометеорологічного забезпечення військ.
  41 грн