Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  475 років першій писемній згадці про м.Тернопіль 5 гривень 2015 р. нейзильбер

  Серія: Стародавні міста України Присвячена мальовничому обласному центру, розташованому на р. Серет (притока Дністра), - місту Тернополю, яке вперше згадується в привілеї короля польського і великого князя литовського Сигізмунда І, наданому Яну Тарновському на заснування міста.
  Артикул : 10339
  Доступність : 2 в наявності
  369 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: угорі на тлі орнаменту - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі - панорама сучасного міста Тернопіль, над якою герб міста; унизу: рік карбування - 2015; напис півколом: П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України.

  На реверсі монети угорі на дзеркальному тлі розміщено написи: ТЕРНОПІЛЬ/ПЕРША ПИСЕМНА ЗГАДКА, під якими на тлі стилізованого сувою, скріпленого печаткою, зображено портрет Яна Тарновського, праворуч від якого - стародавній замок; написи: ЯН ТАРНОВСЬКИЙ/1540 (праворуч) та ТЯRNOPOLIE (ліворуч).

  Характеристики
  Номінал5
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Типюбілейна
  ТематикаІнші монети
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкарифлена
  Діаметр35
  Рік випуску2015
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета " Іван Карпенко-Карий"

  Пам'ятна монета " Іван Карпенко-Карий"

  10341
  Серія: Видатні особистості України Присвячена 170-річчю від дня народження одного з фундаторів українського професійного театру, драматурга, актора, режисера, громадського і культурного діяча Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича), який подарував майстрам сцени і глядачам справжні драматургічні перлини. П`єси, створені ним, становлять цілу епоху в українській драматургії.
  246 грн
   Зображення Памятная монета "Александр Мурашко"

  Памятная монета "Александр Мурашко"

  10340
  Серия: Выдающиеся личности Украины Посвященная 140-летию со дня рождения живописца, педагога, общественного деятеля, который сумел органично соединить лучшие образцы французского импрессионизма, элементы модерна и школы Петербургской Академии художеств, создав свой неповторимый художественный стиль, - Александра Александровича Мурашко.
  205 грн
   Зображення Пам'ятна монета "400 років Національному університету` Києво-Могилянська академія` "

  Пам'ятна монета "400 років Національному університету` Києво-Могилянська академія` "

  10342
  Присвячена одному з найстаріших вищих навчальних закладів України, заснованому в 1615 році як Київська братська школа. Важко переоцінити роль Києво-Могилянської академії в історії України, бо вона справила величезний вплив на розвиток освіти, науки, культури, суспільної свідомості, сприяла піднесенню інтелектуального рівня нації тощо. За свою вікову історію академія та її випускники відігравали визначальну роль на багатьох етапах історичного розвитку України.
  287 грн