Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Англія, Великобританія, 5 фун 2019, Легенда про Вороне (в буклете)

  Єдиний з найголовніших і найвідоміших легенд Тауера связаний з Чорними воронами, які виконують його своєобразним символом. Совершенно точно відомо, що вперші ворони з'явилися в Лондонському Тауере в 1553 році, при короткому перегляді Джейн Грей, або «дев'ятиденні королеви», як її ще називають. З тими можливостями вони усвідомлюють ще одну традицію - відоме слово «Віват!», Слухають передвестника друкарні пісні - вскоре після цього грея підверглася смертельної казни. Однак ворожів ворогів з плохіми вістами було остаточно впевнено привітати, при королеві Елізавте, яка приказала зафіксувати в тюремній камері Лондонського Тауера свого фаворита герцога Ессекса в наказанні за піднятий бунт. Знаходячись в заточеніях в озиданні приготування герцог побачив величезного чорного ворона, ключового постучавшего в окно Ессекса, пристосно посмітрівшего в його глазу, і трижди прокричавшего знакового «Виват!». Герцог згадав про цей випадок і плохом предзнаменованіе, що нав'язував його родичів, забуту цю тайну про Тауер Лондон обсуждав уже повсюдно. I тогда для всіх стояв очевидний скорий печальний iсход. Я дійсно, з часом кілька днів Лондонський Тауер став місцем казні герцога Ессекса. Ця легенда просуществовала кілька століть, в той час, коли ворон навів в крепості обречених на ешафоті, до того моменту, коли Лондонський Тауер потеряв своє значення тюрьми для королів і сталого музею. Лондонський Тауер стояв домом для цілих династійних чорних воронів, а їх переглядав у замку обросло легенд. По одній з них, живучих і в наші дні, Лондонський Тауер, а з ним і все британське королівство падеть, коли лишиться своїх ворогів. Король Чарльз II ще в XVII веке випустив опис, відповідно до якого є Лондонський Тауер повинен постійно містити шесть Новин чорної ворони. Для цих целей була спеціально утверджена довгість стражника-накопичувача воронів, в чьі зобов'язання входить забезпечення повного вмісту птиці. Ця традиція свято сохраняется і по сей день. На вміст ворогів державності кожен рік виделяється солідним бюджетом. Лондонський Тауер і сьогодні постійно знаходиться в сім'ї Новини чорних воронів (седьмой - запасних). У кожному вороні свій відмінний характер і кожен додому дає своє ім’я: Тор, Болдрик, Гугін, Мунін, Бренвин, Гвілум. Подивіться Лондонський Тауер і побачите свої глазами чорних воронів, прогулюючись по зеленому газовому замку, можливо будь-який бажаючий. Значимість чорного ворона в історії крепості постійно знаходить своє підтвердження благодаря находкам на територіях замків старих пташиних гнезд. В одному з них не так давно були відомі: рюмка з гербом герцога Ессекса, приладдя Елізавете Тюдор заколка і браслет, український ісламі Джейн Грей.
  Доступність : 1 в наявності
  1000 грн
  i h

  На іншому розташований портрет Елізаветі II роботи Джоді Кларка (Jody Clark) «JC». По кругу відчеканена легенда: «ELIZABETH II • D • G • REG • F • D» та номінал, відповідний монету.

  У цілому реверсували зображення чорного воронка на фоновій креповій стені Лондонського Тауера. Надписи: «TOWER OF LONDON» та ідейли дизайнера - «GD» Glyn Davies.


  Сплав мідно-нікелевий
  Вага 28,28 г
  Діаметр 38.61 мм
  Uncirculated

  Характеристики
  Рік випуску2019
  Типпамятна
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  КраїнаВеликобритания
  Номінал5