Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Англія, Великобританія 5 фунтів 2020. Білий Лев Мортімера. Серія Звірі Королеви

  Спеціально для коронації Її Величності Королеви Єлизавети II, пройшла 2 червня 1953 року в Вестмінстерському Абатстві, скульптор Джеймс Вудворт створив 10 статуй заввишки 1,8 метра. Всі вони зображували Звірів Королеви - Льва Англії, Єдинорога Шотландії, Чорного Бика з Кларенса, Сокола будинку Плантагенетів, Йейл будинку Бофорта, Білого Льва Мортимеров, Білу Кінь Ганноверов, Грифона Едуарда III, Дракона Уельсу і Білу Борзов Річмонда. Скульптури уособлювали прихильників Англійської Королеви, Великі будинки Англії. «Звірі Королеви» Вудворта вдихнули нове життя в цих могутніх істот, що представляють британську монархію
  Доступність : 1 в наявності
  1200 грн
  i h

  «Звірі Королеви» - серія з 10 монет, випущених Королівським монетним двором Великобританії. Розробники колекції надихалися не тільки роботами Вудворта, а й англійськими міфами, легендами, а також Королівської геральдикою - описом та історією гербів місцевих будинків.

  Монети номіналом 5 фунтів стерлінгів володіють наступними характеристиками:

  метал - мідно-нікелевий сплав;
  якість карбування - Brilliant uncirculated;
  вага - 28.2 грама;
  діаметр - 38.6 міліметра.

  Всі монети серії упаковані в барвисті тематичні буклети. На них представлена ​​інформація не тільки про саму серії, але і про кожну окрему Звірі Королеви, якому присвячено той чи інший випуск.

  На відміну від Льва Англії, у Білого лева Мортимеров немає корони, а його мова і кігті пофарбовані не в червоний колір, а в синій.

  У геральдиці леви найчастіше зображуються лютими, гарчать, що стоять з піднятими передніми лапами. Оригінальний лев будинку Мортимеров скоріше схожий на приборкану собаку з хвостом, складеним у ніг. Однак, на 5-фунтовой монеті в дизайні Джоді Кларка він виглядає також страхітливо, як і Лев Англії.

  Лев тримає в лапах червоно-синій щит (розділений на два поля). У центрі щита зображена біла троянда, що лежить на солом'яному сонце

  Характеристики
  Рік випуску2020
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номінал5
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  КраїнаВеликобритания