Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Sorry - this product is no longer available

  Англія, Великобританія 50 пенсів 2020. Гілеозавр

  Королівський монетний двір Великобританії випустив пам'ятні монети - «Гілеозавр», які є частиною нової нумізматичної серії - «Динозаври». Гілеозавр - рід динозаврів Інфраотряд анкілозавров, відомий за останками в формаціях нижньої крейди (берріасскій - Валанжинський століття) в Англії. Один з перших описаних у науковій літературі динозаврів, поряд з мегалозавром і ігуанодонти. Описано один вид - Hylaeosaurus armatus. Влітку 1832 року під час вибухових робіт на каменоломні біля Тілгейта (Західний Суссекс, Англія) були виявлені близько 50 кісткових фрагментів, що відносяться до раннього крейдяного періоду. Ці кістки були придбані британським палеонтологом Гідеон Мантелла, до цього моменту відомим як відкривач игуанодона і автор есе «Ера рептилій», присвяченого гігантським копалиною гадів. До осені 1832 року Мантелл вже переконався в тому, що відкрив новий вид, і до кінця листопада дав йому ім'я Hylaeosaurus ( «лісової ящір», в честь Тілгейт-Фореста - місцевості, де той був виявлений). У підсумку в 1833 році текст доповіді 5 грудня був включений як окрема глава в книгу Мантелла «Геологія Південного Сходу Англії»
  Доступність : 1 в наявності
  667 грн
  i h

  На лицевой стороне монеты находится новый портрет (пятое изображение) Елизаветы II, инициалы дизайнера - «JC». По кругу расположена легенда: «ELIZABETH II • D • G • REG • F • D • 50 PENCE • 2020»

  На реверсе изображён игуанодон. Надписи: «IGUANODON», «MANTELL 1825». В правой части отчеканены инициалы дизайнера - «RN» (Robert Nicholls)

   

  Характеристики
  Рік випуску2020
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номінал50
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  КраїнаВеликобритания