Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Казахстан 50 тенге 2014 року, "Манул, Серія " Червона книга Казахстану "

  Люди, створюючи власну штучне середовище проживання, часто забувають про своїх «братів менших», саме вони неминуче страждають від рук людських, а часом навіть виявляються на межі вимирання. В даний час існують міжнародні організації, що займаються збереженням видового різноманіття фауни. У державах приймають відповідні закони, спрямовані на захист навколишнього середовища. Необхідно пам'ятати, що і кожен з нас повинен дбати про природу і відстоювати її права. Щоб знати і пам'ятати про рідкісних і унікальних тварин, що мешкають навколо нас, у багатьох країнах випускають монети з їх зображенням. Казахстан також здійснив емісію подібних екземплярів. Відзначимо, що серед них зустрічаються як варіанти з дорогоцінних металів, так і ті, що виготовлені з нейзильберу.
  Доступність : 3 в наявності
  150 грн
  i h

  Манул - тварина розміром з домашню кішку: довжина його тіла 52-65 см, хвоста 23-31 см; важить він 2-5 кг. Від звичайної кішки він відрізняється більш щільним, масивним тілом на коротких товстих лапах і дуже густою шерстю (на один квадратний сантиметр припадає 9000 волосків, які можуть досягати довжини 7 см [5]). Голова у манула невелика, широка і сплощення, з маленькими округлими вушками, які широко розставлені. Очі жовті, зіниці яких при яскравому світлі на відміну від зіниць очей домашньої кішки не набувають щілинну форму, а залишаються круглими. На щоках - пучки подовженого волосся (баки). Хвіст довгий і товстий, з заокругленим кінчиком.
  Хутро у манула самий пухнастий і густий серед котячих. Забарвлення хутра являє собою комбінацію світло-сірого і палево-охристого квітів; волоски мають білі кінчики, в результаті чого створюється враження, що хутро манула припорошений снігом. На задній частині тулуба і на хвості є вузькі темні поперечні смуги, по боках морди від кутів очей йдуть вертикальні чорні смуги. Кінчик хвоста чорний. Низ тіла бурий з білим нальотом.

  Матеріал: Нейзильбер
  Вага: 11,17 г
  Діаметр: 31 мм
  Тираж: 100.000 шт.

  Характеристики
  КраїнаКазахстан
  Номінал50
  Рік випуску2014
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна