Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Киргизстан 1 сом 2013, Саймалуу-Таш

  Монети номіналом 1 сом виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, мають масу 12 г і діаметр 30 мм. Аверс: редставленние у вигляді наскельних малюнків зображення сонячного людини, гірського козла і бика, що несе сонячний диск. Особливістю даної монети є кольорове виконання малюнків, яке найбільш реалістично передає зображення на поверхні кам'яного валуна синяво чорного кольору. На лицьовій стороні монети вказані найменування монети - "Саймалуу-Таш / Saimaluu-Tash", номінал монети. Реверс: наскальні малюнки, які дуже ефектно виділяються на матовому поле монети, назва серії "Киргизстандин тарихий жана архітектуралик естеліктері", державний герб Киргизької Республіки і рік випуску монети (2013).
  Доступність : 1 в наявності
  800 грн
  i h

  Саймалуу-Таш в перекладі з киргизького означає «візерунчастий камінь» - «мальований камінь», розшитий камінь.
  Так називається невелике ущелині на північно-східному схилі Ферганського хребта, в районі перевалу Кугарт, через який можна пройти з землеробської долини Фергана в долини внутрішнього Тянь-Шаню. Тут на висоті 3000-3200 метрів над рівнем моря, знаходиться одне з найбільших в Центральній Азії скупчень наскальних зображень-петрогліфів, вибитих на базальтових брилах.
  Урочище знаходиться на південний схід від перевалу Кугарт, на північно-східному схилі Ферганського хребта, в горах Айримач-тау.

  Характеристики
  КраїнаКиргизия
  Номінал1
  Рік випуску2013
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна