Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Киргизстан 1 сом 2014, Барсбек-Каган

  Монети номіналом 1 сом виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, мають масу 12 г і діаметр 30 мм. Аверс: В центрі зображення киргизького воїна, одягненого в бойові обладунки, верхи на коні (Воїн - збірний образ киргизького кагана Барсбека, який вніс свій внесок в становлення і зміцнення Киргизької державності). На задньому фоні розміщено його численне військо, а у верхній частині монети, в небі зображена хмара у вигляді голови барса - алегоричний образ кагана. Всю композицію обрамляє напис: "Барсбек - каган киргизів" та фрагмент сонячного диска, що символізує період розквіту і слави Барсбека. У центрі монети внизу - номінал монети - 1 СОМ Реверс: В центрі орнаментальних дисків представлений герб Киргизької Республіки. Орнаментальні диски символізують сонце і рух і є об'єднуючим елементом лицьового та зворотного боку монети. У центрі внизу рік випуску - 2014.
  Доступність : 1 в наявності
  650 грн
  i h

  Барс-каган - правитель єнісейських киргизів в Хакасско-Минусинской улоговині.
  Мав титул бек, однак прийняв титул, який означав претензію на повний суверенітет своєї держави, - каган.
  Правителі Другого тюркського каганату були змушені погодитися з підставою киргизького каганату.
  Вів активну зовнішню політику - вступив в коаліцію з табгачамі і тюргешами, спрямовану проти Другого тюркського каганату. Це стало причиною визначення його тюрками як свого найлютішого ворога і походу тюрків взимку 710/711 рр. на киргизів.
  Військова експедиція на чолі з Тоньюкука, Кюль-Тегін і Могилянах в важких умовах зими подолала Західні Саяни і таємно вийшла в долину річки Ани (російське - Вона). Двічі завдавши поразки киргизів, тюрки вбили Барс-кагана в долині річки Сон.
  Грунтуючись на пам'ятках Орхонський писемності, вчені висловлювали думку про те, що Барс-каган міг стати прообразом епічного киргизького воїна Манаса. С.Г. Кляшторний вважав, що пам'ятники «Алтин-кель I» і «Алтин-кель II» присвячені братам-близнюкам - синам загиблого Барс-кагана.
  У 2011 році в місті Ош (Киргизія) було встановлено пам'ятник Барсбеку-кагана.

  Характеристики
  КраїнаКиргизия
  Номінал1
  Рік випуску2014
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна