Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Киргизстан 1 сом 2016, Легкоозброєний воїн Киргизького каганату

  Монети номіналом 1 сом виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, мають масу 12 г і діаметр 30 мм. Аверс: В центрі зображення легкоозброєна воїна-лучника на тлі стилізованих зображень воїнів, по краю монети півколом написи киргизькою мовою: киргизів КАГАНАТИНИН ЖЕҢІЛ КУРАЛДАНГАН ЖООКЕРІ і російською мовою: легкоозброєна ВОЇН Киргизька каганату. У центрі монети внизу - номінал монети - 1 СОМ Реверс: В центрі державний герб республіки в обрамленні стилізованого зображення сонця. Вгорі в центрі півколом напис киргизькою мовою: "Улуу киргизів каганату (Великий Киргизький каганат). По всьому полю монети нанесені стилізовані зображення воїнів-лучників і тяжкоозброєних воїнів. У центрі внизу рік випуску монети - 2016
  Доступність : 1 в наявності
  750 грн
  i h

  Киргизький каганат - тюркське держава на Єнісеї
  У IX столітті киргизів - одним з численних тюркських племен Центральної Азії, було створено величезну державу, що простягалася від Єнісею до Східного Туркестану і від Іртиша до Керулена. У світовій і тюркської історіографії він відомий як Киргизький (Енисейский) каганат.
  У наш час точаться палкі дискусії між істориками про походження тюрків-киргизів і їх появі в Минусинской улоговині, населеної до того часу розвиненими таштикской племенами. Імовірно предки киргизів - ганьгуні і дінлін, проживали на території Джунгарии і північного заходу Монголії на південь від Алтаю, а потім під тиском монголоязичних Жужанна переселилися в V-VI століттях в Мінусинську улоговину.
  Протягом декількох століть Киргизький каганат був грозою всієї Центральної Азії. Киргизи мали велику армію (100 000 воїнів) і потужну кінноту, громили війська уйгурів і усунено. Киргизькі полчища багато років здійснювали руйнівні походи в Східний Туркестан і грабували землі тюрків-уйгурів.

  Характеристики
  КраїнаКиргизия
  Номінал1
  Рік випуску2016
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна