Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Киргизстан 1 сом 2018, Всесвітні ігри кочівників - Улак-тартиш

  Монети номіналом 1 сом виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, мають масу 12 г і діаметр 30 мм. На аверсі монети головним зображенням є скаче вершник з улак. Динаміку гри відображають лінії, поступово переходять в обриси гір. У верхній частині монети розміщено логотип Всесвітніх ігор кочівників, виконаний кольоровим друком, і назва монети «Улак тартиш», виконане в рунічному стилі. У лівій частині монети зображено ілюстровані силуети вершника і залучені в гру команди гравців. Номінал монети 10 сом вказано в нижній частині монети. На реверсі монети в центрі представлений герб Киргизької Республіки. По колу монети розміщено напис з назвою монети «Дүйнөлүк көчмөндөр оюндари / World Nomad Games». У нижній частині монети вказано рік випуску монети: 2018.
  Доступність : 1 в наявності
  750 грн
  i h

  Улак-тартиш (козлодраніе) - народна кінноспортивна гра, боротьба вершників за тушу козла (улак). Змагання з улак-тартиш проводяться на чистому полі, що представляє собою чотирикутник довжиною від 500 до 1000 метрів і шириною від 250 до 500 метрів.
  На поле розмічений фінішне коло (мара) діаметром 2 метри, стартова лінія, розташована недалеко від фінішного кола, де шикуються команди, які складаються з 2-х до 6-ти осіб, і місце, куди кладеться обезголовлений козел без голови і обрізаними по зап'ясті кінцівками , що знаходиться в 400-500 метрах від фінішного кола. Вага туші 30-40 кг, іноді й більше.
  За сигналом судді команди спрямовуються до козла, щоб оволодіти ним і притягти до фінішного колі. Кожна команда прагне закинути козла в це коло, не даючи таку можливість «противнику». Гра проводиться по 30 хвилин за змішаною олімпійською системою додатковими іграми для виявлення місця кожною команди.
  Команда, що закинула козла в фінішне коло (мара) протягом чергової «трідцатімінуткі» більше число раз, вважається переможницею.

  Характеристики
  КраїнаКиргизия
  Номінал5
  Рік випуску2018
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна