Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Sorry - this product is no longer available

  Киргизстан 5 сом 2015, Киз куумай

  Монети номіналом 5 сом виготовлені з мідно-нікелевого сплаву, мають масу 14,35 г і діаметр 33 мм. Основним елементом лицьової сторони монети "Киз куумай" є зображення вершника, що наздоганяє свою супутницю. На задньому фоні розміщені обриси гір, в правій частині - вказівка ​​на пробу металу і вага монети. У верхній частині монети є напис "Киз куумай", а в нижній частині - номінал монети. На зворотному боці монети в центрі представлений герб Киргизької Республіки. Навколо герба розміщено стилізовані зображення дівчини і хлопця, що скачуть верхи на коні. По колу монети розташовані орнаментальні зображення людей, що спостерігають за змаганням. У верхній частині монети є напис "Улуттук спорт жана ЕЛДІК оюндари", а в нижній частині - рік випуску монети (2015).
  Доступність : 1 в наявності
  1333 грн
  i h

  Національні спортивні змагання "Киз куумай" (Дожени дівчину).
  Киз куумай - гонитва за дівчиною - кінна гра, в якій беруть участь дівчина і джигіт.
  У минулому киз куумай був частиною весільного обряду. Зараз він втратив це значення.
  На старт викликаються дівчина і джигіт. Дівчина (в минулому тільки наречена) у супроводі дружини (невістка) з деяким гандикапом (з випередженням у часі або дистанції) починає стрибка. Дівчина на старті має перевагу в 20 метрів. За сигналом дівчина скаче до фінішу, а джигіт пускається за нею в погоню.
  Роль дружини (невістки) полягає в тому, щоб не дати можливості наблизитися до дівчини і допомогти їй поскакати від юнака (нареченого).
  Наздогнав дівчину юнак зняттям головного убору або дотиком руки по її спині, а іноді і поцілунком її на скаку дає їй знати про свою перемогу

  Характеристики
  КраїнаКиргизия
  Номінал1
  Рік випуску2015
  Матеріалнейзильбер
  Типюбілейна
  Типпамятна