Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Набір монет «Святині України»

  Православні Києво-Печерська Лавра, Свято-Успенська Почаївська Лавра, Святогірська Лавра в Донецькій області та греко-католицький Собор Святого Юра у Львові - християнські святині України.
  Доступність : 3 в наявності
  14000 грн
  i h

  Сакральна історія і культура України невіддільні від святих місць, що зберігають духовність народу. Найвідомішим християнських храмів країни присвячені срібні монети «Святині України» незвичайної форми:

  Києво-Печерська Лавра - одна з найбільших і найвеличніших православних святинь в Україні. Монастир Української православної церкви зі статусом Лаври був заснований 1051 року за князя Ярослава Мудрого монахом Антонієм як печерний монастир.
  Києво-Печерська Лавра - Успенський собор

  Києво-Печерська Лавра вважається одним з перших монастирів на Русі, тут зародилося чернецтво. Багато століть монастир був центром місіонерства і просвітництва. Києво-Печерська Лавра з 1990 року внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  Святині Києво-Печерської Лаври: в Ближніх і Дальніх печерах зберігаються понад 120 нетлінних мощей Києво-Печерських Божих угодників. Києво-Печерська ікона Успіння Пресвятої Богородиці - одна з перших ікон, що з'явилися на землях Київської Русі. У 1073 році її принесли до Києва візантійські зодчі, споруджували першу церкву монастиря. Згідно з переказами, цю ікону їм вручила сама Пресвята Богородиця. Ікона перебувала в Успенському соборі по 1941 рік і загинула разом з підірваним в дні німецько-фашистської окупації Києва храмом. Нині в Лаврі зберігається сучасна копія ікони Успіння Богородиці.

  Свято-Успенська Почаївська Лавра починалася в 1197 році, коли на одній з Почаївських гір (Тернопільська область) почав служіння преподобний Мефодій. Її старовинний монастир знаходиться під особливим покровом Божої Матері. Тут Діва Марія з'явилася ченцям-пустельників, залишивши на скелі слід своєї стопи; цю землю прославила на весь світ Почаївська чудотворна ікона Божої Матері; в обителі воювала видатні подвижники православ'я: преподобний Іов Почаївський і чудотворець Волинського краю преподобний Амфілохій.Pochaevska Lavra
  Святині Почаївської Лаври: чудотворна ікона Божої Матері «Почаївська», мощі преподобних Амфілохія і Іова Почаївських, цельбоносно стопа Божої Матері.

  Святогірська Лавра бере витоки на початку XVII століття, коли в печерах крейдяної скелі на мальовничому правому березі річки Сіверський Донець виник православний Успенський монастир (Донецька область). Справжня перлина Лаври - печерні храми з Миколаївською церквою, побудованої в XVII столітті на крейдяній скелі. Це унікальна споруда з крейдяним вівтарем втілило в камені традиції дерев'яної народної архітектури і є оригінальним твором українського бароко за часів його найвищого розквіту.
  svyatogorskСвятині Святогірської обителі: мощі преподобного Іоанна Затворника і всіх преподобних Святогірських святих, чудотворна ікона Божої Матері «Святогірська».

  Собор Святого Юра - багатовікова резиденція греко-католицьких архієпископів і патріархів у Львові. Він уже передав естафетну паличку патріаршого собору до Києва нещодавно зведеному Воскресенському собору, але своє значення центру української греко-католицької церкві не утратіл.Lviv Sobor St Yura

  Більшість фахівців вважають собор Святого Юра найкращим бароковим храмом Львова, вершиною барокового мистецтва столиці Галичини. Це дійсно брила, споруда-підручник, який наживо демонструє яким має бути справжнє європейське бароко. І як гармонійно його потрібно вписувати в ландшафт, а це теж дуже важливо - адже розташування собору на високому пагорбі подчёрківсает його велічіе.Nabor

  По центру колекції «Святині України» розташована кругла монета з карбованим ликом чудотворної ікони «Спас Нерукотворний», яку зберігає Борисоглібський жіночий монастир (Харківська область). Позолочений німб над ликом Спасителя, 24-каратний позолотою також виділені ореоли Архангелів Михаїла та Рафаїла, які тримають плат. За переказами, Ісус Христос витер обличчя хусткою (убрусом), на якому чудесним миттю відбився Його Божественний Лік.Certificate

  Срібні монети «Святині України» інкрустовані пурпуровими кристалами SWAROVSKI, позолота на п'яти монетах, що утворюють разом квадрат, складається в безперервний орнамент.Santctuaries-of-Ukraine_Silver-Coin-Obverse

  Тираж: 2222 шт.
  Номінал: 5 х 2 долари
  Емітент: Острів Ніуе
  Сплав: срібло 925 проби
  Якість: пруф
  Розміри: Ø 32 мм 1 монета і 35 х 35 мм 4 монети
  Маса: 10 г 1 монета, по 12 г 4 монети
  Рік випуску діє до: 2014

  Характеристики
  Номінал2
  Матеріалсрібло
  Вага10 г/12 г x 4
  Типпамятна
  Якістьпруф
  Обробкагладка
  Размер32 мм/35 x 35 мм x 4
  КраїнаОстров Ниуэ
  Разом з цим також купують
   Зображення Набор банкнот в альбоме НБУ "Банкноти України"2016
   Зображення Срібна монета "Видатні гетьмани України" масою 250 г.

  Срібна монета "Видатні гетьмани України" масою 250 г.

  Славетні сторінки української історії увічнено на цій срібній монеті. "Згадайте праведних гетьманів" — закликав Тарас Шевченко. Портрети й герби найвидатніших гетьманів України викарбовано у чистому сріблі. Монету створено у результаті співробітництва Музея гетьманства України, Монетного двору Польщі та комерційного банку "Хрещатик".
  20000 грн 16000 грн