Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Недорогоцінні

  View as Grid List
  Сортувати по
  Показувати на сторінку
   Зображення Пам'ятна монета "1100 років Місту Ромни", 5 гривень 2002 р.

  Пам'ятна монета "1100 років Місту Ромни", 5 гривень 2002 р.

  Присвячена стародавньому місту-фортеці, що захищала східні кордони Київської Русі від нападів половців. Перша згадка про місто Ромни з`являється у Лаврентіївському літописі під 1096 роком. Нині це районний центр Сумщини розташований на правому березі річки Сули.
  750 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Борис Гмиря", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета "Борис Гмиря", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета присвячена 100-річчю від дня народження Бориса Романовича Гмирі - співака (бас), який досяг вершин світового виконавського мистецтва. Харківського (1936) та Київського (1939-1957) театрів опери і балету, народний артист СРСР (1951), лауреат Державної премії СРСР (1952). Він за роки творчого життя вніс у світову виконавську скарбницю більше 600 камерних творів, 39 оперних партій, 85 фрагментів із вокально-сценічних та симфонічних творів.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Володимир Короленко", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета "Володимир Короленко", 2 гривні 2003 р.

  Присвячена письменнику, публіцисту, громадському діячу, гуманісту Володимиру Галактіоновичу Короленку (27.07.1853 – 25.12.1921), який народився в м. Житомирі. Життя і творчість письменника тісно пов`язані з українським народом і його культурою. У своїх оповіданнях і повістях “Ліс шумить”, “Судний день”, “В поганому товаристві”, “Сліпий музикант”, “Парадокс”, “Сон Макара” розкриває духовну красу та побут народу України, її природу.
  270 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 100 років світової авіації та 70-річчя Національного авіаційного університету "

  Пам'ятна монета " 100 років світової авіації та 70-річчя Національного авіаційного університету "

  Присвячена 100-річчю світової авіації. Мрія людини піднятися в повітря існувала протягом багатьох віків, але практично авіація (від лат. avis - птиця) почала розвиватись лише у ХХ сторіччі. Першими на літак поставили двигун внутрішнього згоряння американські механіки брати Райт. 17 грудня 1903 року відбувся перший успішний політ їх літака. А вже наприкінці 30-х років з’явився реактивний двигун. І з того часу розвиток авіації відбувається семимильними кроками.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "1000 років Хотину"

  Пам'ятна монета "1000 років Хотину"

  Присвячена буковинському місту, розташованому на високому березі Дністра, яке у X-XI ст. було в складі Київської Русі, а з другої половини ХІІ ст. увійшло до Галицько-Волинського князівства. Перші укріплення та кам`яна церква збудовані ще за Данила Галицького в 1250 – 1264 рр. Стіни фортеці були свідками багатьох важливих подій. Але особливо Хотин відомий переможною військовою компанією 1621 р.: тут зустрілися козацьке, очолюване гетьманом Петром Сагайдачним, і польське війська в битві з турецько-татарським військом.
  840 грн
   Зображення Пам'ятна монета "10-річчя Збройних Сил України"

  Пам'ятна монета "10-річчя Збройних Сил України"

  Присвячена 10-річчю Збройних Сил України.
  1200 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 150 років Центральному державному історичному архіву України"

  Пам'ятна монета " 150 років Центральному державному історичному архіву України"

  Присвячена одному з найдавніших архівосховищ держави - Центральному державному історичному архіву України, який було засновано в 1852 році за ініціативою Тимчасової комісії для розгляду давніх актів при київському, подільському та волинському генерал-губернаторові та який розпочав свою діяльність в 1853 році. Сьогодні зібрання архіву налічує близько 1,5 млн. одиниць зберігання унікальних документів з історії України ХІІІ - початку ХХ століть, серед яких є пергаментні грамоти ХІІІ - ХV ст., універсали українських гетьманів, Колекція інкунабул та стародруків, Архів Коша Нової Запорізької Січі, Генеральний опис Лівобережної України,документи установ Гетьманщини, монастирських і церковних фондів, особові фонди.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 2500 років Євпаторії"

  Пам'ятна монета " 2500 років Євпаторії"

  Присвячена цьому стародавньому місту. Наприкінці VI - початку V ст. до н.е. під час грецької колонізації виникло античне місто Керкінітида. Уперше в письмових джерелах про нього згадує Гекатей Мілетський, пізніше – Геродот, Птолемей, Арріан. Нині Євпаторія – це всеукраїнська дитяча оздоровниця, кліматичний і бальнеогрязьовий курорт.
  1050 грн
   Зображення Пам'ятна монета "50 років входження Криму до складу України"

  Пам'ятна монета "50 років входження Криму до складу України"

  Присвячена 50-річчю входження Криму до складу України. У лютому 1954 року Кримську область передано до складу УРСР. 12 лютого 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон України `Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки`. 24 квітня 1992 року перейменована на Автономну Республіку Крим, яка є автономною адміністративно-територіальною одиницею України, її невід`ємною складовою частиною. Розташована на півдні держави на Кримському півострові. Площа - 27 тис. км2, населення - 2221 тис. чол.
  810 грн
   Зображення Пам'ятна монета "50 років членства України в ЮНЕСКО"

  Пам'ятна монета "50 років членства України в ЮНЕСКО"

  Присвячена 50-річчю набуття Україною статусу постійного члена Організації Об`єднаних Націй з питань науки і культури (ЮНЕСКО) Головне завдання ЮНЕСКО полягає в тому, щоб сприяти зміцненню миру і безпеки шляхом розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки і культури. За період членства в ЮНЕСКО Україна була ініціатором багатьох міжнародних програм та проектів.
  150 грн
   Зображення Пам'ятна монета "70-річчя Дніпровської ГЕС"

  Пам'ятна монета "70-річчя Дніпровської ГЕС"

  Присвячена 70-річчю введення в експлуатацію першої і найбільшої гідроелектростанції Дніпровського каскаду (м. Запоріжжя), побудованої у 1927-1932 роках. Проведене в рекордно короткі строки будівництво первістка української енергетики мало велике значення для розвитку металургійної промисловості, машинобудування та сільського господарства східної та південної України.
  1140 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Андрій Малишко "

  Пам'ятна монета " Андрій Малишко "

  Присвячена українському поету-пісняру Андрію Самійловичу Малишку (02.11.1912 - 17.02.1970 рр.). Ліричні твори А.Малишка, покладені на музику П.Майбородою (“Київський вальc”, “Пісня про рушник”, “Стежина” тощо), стали народними піснями.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Бандура"

  Пам'ятна монета "Бандура"

  Присвячена українському народному струнно-щипковому музичному інструменту. Бандура – це один з найпоширеніших українських народних інструментів і відома з XV ст. З 20-х років XX ст. мистецтво гри на бандурі переживає період відродження.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Василь Сухомлинський"

  Пам'ятна монета " Василь Сухомлинський"

  Присвячена 85-річчю від дня народження українського педагога, заслуженого вчителя УРСР, лауреата Державної премії УРСР Василя Олександровича Сухомлинського (28.09.1918 - 02.09.1970). Автор багатьох наукових праць, книг (у тому числі `Серце віддаю дітям`), художніх творів для дітей, він все життя присвятив дітям, 33 роки пропрацювавши директором Павлиської середньої школи на Кіровоградщині, виховуючи громадянську гідність, віру в добру основу в людині, любов до рідної землі.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Ліра"

  Пам'ятна монета "Ліра"

  Присвячена стародавньому музичному інструменту, який поширений в Україні з XV - XVI століть. Ліра (риля, риле, рема тощо) - струнно-клавішно-смичковий народний музичний інструмент.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Модрина польська"

  Пам'ятна монета "Модрина польська"

  Присвячена зникаючому виду хвойних дерев із цінною деревиною модрині польській Larix polonica Racib (родина соснових - Pinaceae), що поширений в українських Карпатах і занесений до Червоної книги України. Вирощують модрину польську в лісах, парках і ботанічних садах, зокрема в Кедринському та Скит Манявському заповідниках.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Монети України"

  Пам'ятна монета "Монети України"

  Присвячена проведенню в Україні грошової реформи і запровадженню національної валюти -гривні та її сотої частини - копійки.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Морський коник"

  Пам'ятна монета "Морський коник"

  Присвячена представникові ряду Голкоподібних, єдиному ендимічному підвиду морського коника чорноморського у фауні України, ареал поширення якого – Азовське і Чорне моря.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "На межі тисячоліть 2000"

  Пам'ятна монета "На межі тисячоліть 2000"

  Присвячена переходу з другого у третє тисячоліття, з яким народи планети пов`язують свої сподівання на мир, порозуміння між народами, на краще життя, в якому пануватимуть злагода та добробут.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "На межі тисячоліть"

  Пам'ятна монета "На межі тисячоліть"

  Присвячена вступу людства у третє тисячоліття, з яким народи планети пов`язують свої прагнення досягти гармонії у собі і світі, сподівання на мир, порозуміння між народами, на краще життя, в якому пануватимуть злагода та добробут.
  450 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Остап Вересай"

  Пам'ятна монета "Остап Вересай"

  Присвячена 200-річчю від дня народження українського кобзаря Остапа Микитовича Вересая (Остап Сокиринський, Лабза, Радчишин) (1803 - 1890 рр.). Володіючи могутніми мистецькими засобами впливу на слухача, кобзар намагався нести в народ лише високі етичні норми, дарувати позитивні емоції, знаходити ті слова, яких від нього чекали. Т.Шевченко в 1860 році подарував йому свій `Кобзар`. Творчість Вересая привертала увагу М.Лисенка, І.Франка, Ф.Колесси, М.Грінченка та ін., його концерти відбувалися в Києві, Петербурзі.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Хрещення Київської Русі"

  Пам'ятна монета "Хрещення Київської Русі"

  Присвячена офіційному запровадженню християнства як державної релігії. На початку 988 року християнство прийняли Володимир Великий та його найближче оточення. Весною того ж року до віри прилучилися кияни, що започаткувало початок хрещення всієї країни.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Ковзанярський спорт"

  Пам'ятна монета "Ковзанярський спорт"

  Присвячена XIX зимовим Олімпійським іграм, що відбудуться у цьому році в Солт-Лейк-Сіті (США).
  540 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Хокей"

  Пам'ятна монета "Хокей"

  Присвячена XIX зимовим Олімпійським іграм, що відбудуться у 2002 році в Солт-Лейк-Сіті (США).
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Вітрильний спорт"

  Пам'ятна монета "Вітрильний спорт"

  Присвячена ХХVII Олімпіаді, що відбудеться 2000 року в Сіднеї (Австралія).
  300 грн
  Filters Close
  Мін: 49 грн Макс: 11100 грн
  ₽49 ₽11100