Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Недорогоцінні

  View as Grid List
  Сортувати по
  Показувати на сторінку
   Зображення Пам'ятна монета "Борис Гмиря", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета "Борис Гмиря", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета присвячена 100-річчю від дня народження Бориса Романовича Гмирі - співака (бас), який досяг вершин світового виконавського мистецтва. Харківського (1936) та Київського (1939-1957) театрів опери і балету, народний артист СРСР (1951), лауреат Державної премії СРСР (1952). Він за роки творчого життя вніс у світову виконавську скарбницю більше 600 камерних творів, 39 оперних партій, 85 фрагментів із вокально-сценічних та симфонічних творів.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Володимир Короленко", 2 гривні 2003 р.

  Пам'ятна монета "Володимир Короленко", 2 гривні 2003 р.

  Присвячена письменнику, публіцисту, громадському діячу, гуманісту Володимиру Галактіоновичу Короленку (27.07.1853 – 25.12.1921), який народився в м. Житомирі. Життя і творчість письменника тісно пов`язані з українським народом і його культурою. У своїх оповіданнях і повістях “Ліс шумить”, “Судний день”, “В поганому товаристві”, “Сліпий музикант”, “Парадокс”, “Сон Макара” розкриває духовну красу та побут народу України, її природу.
  270 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 100 років світової авіації та 70-річчя Національного авіаційного університету "

  Пам'ятна монета " 100 років світової авіації та 70-річчя Національного авіаційного університету "

  Присвячена 100-річчю світової авіації. Мрія людини піднятися в повітря існувала протягом багатьох віків, але практично авіація (від лат. avis - птиця) почала розвиватись лише у ХХ сторіччі. Першими на літак поставили двигун внутрішнього згоряння американські механіки брати Райт. 17 грудня 1903 року відбувся перший успішний політ їх літака. А вже наприкінці 30-х років з’явився реактивний двигун. І з того часу розвиток авіації відбувається семимильними кроками.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 150 років Центральному державному історичному архіву України"

  Пам'ятна монета " 150 років Центральному державному історичному архіву України"

  Присвячена одному з найдавніших архівосховищ держави - Центральному державному історичному архіву України, який було засновано в 1852 році за ініціативою Тимчасової комісії для розгляду давніх актів при київському, подільському та волинському генерал-губернаторові та який розпочав свою діяльність в 1853 році. Сьогодні зібрання архіву налічує близько 1,5 млн. одиниць зберігання унікальних документів з історії України ХІІІ - початку ХХ століть, серед яких є пергаментні грамоти ХІІІ - ХV ст., універсали українських гетьманів, Колекція інкунабул та стародруків, Архів Коша Нової Запорізької Січі, Генеральний опис Лівобережної України,документи установ Гетьманщини, монастирських і церковних фондів, особові фонди.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета " 2500 років Євпаторії"

  Пам'ятна монета " 2500 років Євпаторії"

  Присвячена цьому стародавньому місту. Наприкінці VI - початку V ст. до н.е. під час грецької колонізації виникло античне місто Керкінітида. Уперше в письмових джерелах про нього згадує Гекатей Мілетський, пізніше – Геродот, Птолемей, Арріан. Нині Євпаторія – це всеукраїнська дитяча оздоровниця, кліматичний і бальнеогрязьовий курорт.
  1050 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Андрій Малишко "

  Пам'ятна монета " Андрій Малишко "

  Присвячена українському поету-пісняру Андрію Самійловичу Малишку (02.11.1912 - 17.02.1970 рр.). Ліричні твори А.Малишка, покладені на музику П.Майбородою (“Київський вальc”, “Пісня про рушник”, “Стежина” тощо), стали народними піснями.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Бандура"

  Пам'ятна монета "Бандура"

  Присвячена українському народному струнно-щипковому музичному інструменту. Бандура – це один з найпоширеніших українських народних інструментів і відома з XV ст. З 20-х років XX ст. мистецтво гри на бандурі переживає період відродження.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Василь Сухомлинський"

  Пам'ятна монета " Василь Сухомлинський"

  Присвячена 85-річчю від дня народження українського педагога, заслуженого вчителя УРСР, лауреата Державної премії УРСР Василя Олександровича Сухомлинського (28.09.1918 - 02.09.1970). Автор багатьох наукових праць, книг (у тому числі `Серце віддаю дітям`), художніх творів для дітей, він все життя присвятив дітям, 33 роки пропрацювавши директором Павлиської середньої школи на Кіровоградщині, виховуючи громадянську гідність, віру в добру основу в людині, любов до рідної землі.
  300 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Морський коник"

  Пам'ятна монета "Морський коник"

  Присвячена представникові ряду Голкоподібних, єдиному ендимічному підвиду морського коника чорноморського у фауні України, ареал поширення якого – Азовське і Чорне моря.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Остап Вересай"

  Пам'ятна монета "Остап Вересай"

  Присвячена 200-річчю від дня народження українського кобзаря Остапа Микитовича Вересая (Остап Сокиринський, Лабза, Радчишин) (1803 - 1890 рр.). Володіючи могутніми мистецькими засобами впливу на слухача, кобзар намагався нести в народ лише високі етичні норми, дарувати позитивні емоції, знаходити ті слова, яких від нього чекали. Т.Шевченко в 1860 році подарував йому свій `Кобзар`. Творчість Вересая привертала увагу М.Лисенка, І.Франка, Ф.Колесси, М.Грінченка та ін., його концерти відбувалися в Києві, Петербурзі.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Літак АН-2"

  Пам'ятна монета "Літак АН-2"

  Присвячена багатоцільовому літаку, призначеному для перевезення вантажів і пасажирів, родоначальнику великого сімейства “Анів”. Перший політ літака відбувся 31 серпня 1947 року, а серійне виробництво розпочато в 1949 році на Київському авіазаводі (нині - “Авіант”). Усього розроблено 18 модифікацій літака. АН-2 - один із наймасовіших і довговічніших літаків у світі, серійний випуск якого продовжується. Він експортувався в 23 країни світу.
  480 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Свято Великодня"

  Пам'ятна монета "Свято Великодня"

  Присвячена найбільшому святу християнської релігії - Великодню, яке супроводжується всеношною, урочистими хресними ходами, церковними дзвонами та пісноспівами, що славлять Ісуса Христа, який своїм воскресінням переміг смерть і відкрив таїнство вічного життя.
  510 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Володимир Вернадський"

  Пам'ятна монета "Володимир Вернадський"

  Присвячена видатному природознавцю, мислителю, досліднику, основоположнику комплексу сучасних наук про Землю - геохімії та біохімії, академіку, першому президенту ВУАН (1919 р.) Володимиру Івановичу Вернадському (12.03.1863 – 06.01.1945 рр.). Його ідеї відіграли значну роль у становленні сучасної наукової картини світу, а вчення про взаємовідношення природи і суспільства вплинуло на формування сучасної екологічної свідомості.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "В`ячеслав Чорновіл"

  Пам'ятна монета "В`ячеслав Чорновіл"

  Присвячена видатному державному та громадському діячу, відомому журналісту, депутату Верховної Ради України першого - третього скликань, Герою України В`ячеславу Максимовичу Чорноволу.
  390 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Бокс"

  Пам'ятна монета "Бокс"

  Присвячена Іграм XXVIII Олімпіади, що відбудуться в 2004 році в Афінах (Греція).
  540 грн
   Зображення Пам'ятна монета "ЗУБР"

  Пам'ятна монета "ЗУБР"

  Присвячена майже повністю винищеному представнику ряду парнокопитних, розведення та розселення якого в Україні успішно відновлюються з 1965 року. Його занесено до Червоної книги України, Червоної книги МСОП та Європейського Червоного списку.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "60 років визволення Києва від загарбників"

  Пам'ятна монета "60 років визволення Києва від загарбників"

  Присвячена 60-й річниці визволення столиці України м.Києва від фашистських загарбників у листопаді 1943 року у ході знаменної наступальної операції другого періоду Великої Вітчизняної війни - битви за Дніпро, результатом якої було знищення `Східного валу` та завершення корінного перелому в ході війни.
  510 грн
  Filters Close
  Мін: 49 грн Макс: 11100 грн
  ₽49 ₽11100