Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Недорогоцінні

  View as Grid List
  Сортувати по
  Показувати на сторінку
   Зображення Пам'ятна монета " 50 років Київміськбуду"

  Пам'ятна монета " 50 років Київміськбуду"

  Присвячена 50-річчю компанії `Київміськбуд`, яка працює, щоб зберегти і прикрасити архітектурне обличчя Києва.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Дмитро Яворницький"

  Пам'ятна монета "Дмитро Яворницький"

  Присвячена 150-річчю від дня народження Дмитра Івановича Яворницького (1855 - 1940 рр.) - історика, археолога, етнографа, фольклориста, письменника. Людина надзвичайно різнобічних інтересів - Дмитро Яворницький майже все своє життя присвятив вивченню історії запорізького козацтва, вінцем якого стала `Історія запорізьких козаків` у трьох томах.
  120 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Ілля Мечников"

  Пам'ятна монета "Ілля Мечников"

  Присвячена 160-річчю від дня народження Іллі Ілліча Мечникова (1845 - 1916 рр.) - видатного вченого зі світовим ім`ям, лауреата Нобелівської премії (1908). І.І. Мечников - один з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології, який відкрив явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету (1883). Ідеї вченого і нині сприяють розвиткові різних галузей біології та медицини.
  480 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Володимир Винниченко"

  Пам'ятна монета "Володимир Винниченко"

  Присвячена 125-річчю від дня народження громадського і політичного діяча, письменника Володимира Винниченка. Володимир Кирилович - одна з ключових постатей української історії й культури перших десятиліть ХХ століття, який, поринувши у вир політичного життя, став заступником голови Центральної Ради М.Грушевського, очолив перший український Уряд, а наприкінці 1918 року був ініціатором формування і першим головою Директорії Української Народної Республіки.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Всеволод Голубович"

  Пам'ятна монета "Всеволод Голубович"

  Присвячена 120-річчю від дня народження українського політичного і державного діяча Всеволода Олександровича Голубовича, внесок якого в процес українського право- і державотворення досить значний. З 18 січня 1918 р. - перший голова Ради народних міністрів, міністр закордонних справ УНР. У грудні 1917 - січні 1918 рр. очолював делегацію УНР на мирних переговорах з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією і Туреччиною.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Сергій Всехсвятський"

  Пам'ятна монета "Сергій Всехсвятський"

  Присвячена 100-річчю від дня народження Сергія Костянтиновича Всехсвятського (1905 - 1984 рр.) - видатного українського вченого, астронома. Засновник факультету астрономії в Київському університеті (1939) Всехсвятський протягом 1939 - 1984 років відігравав значну роль у розвитку та пропагуванні астрономії не тільки в Україні, а й в усьому світі. У 1960 році Сергій Костянтинович висловив припущення про існування кільця навколо Юпітера, яке дійсно було виявлене в 1979 році, довів існування `сонячного вітру`, який викликає магнітні бурі та розробив динамічну теорію `корони Сонця`.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Олексій Алчевський"

  Пам'ятна монета "Олексій Алчевський"

  Присвячена 170-річчю від дня народження Олексія Кириловича Алчевського (1835 - 1901 рр.) - українського промисловця і банкіра, засновника ряду банків та промислових підприємств, зокрема, першого в місті Харкові і другого в Росії банку комерційного кредиту під назвою `Харківський торговельний банк`, першого в Росії Земельного банку, одного з фундаторів Сільськогосподарського Т7овариста. За його ініціативою будуються два найбільші металургійні заводи (нині це ВАТ `Алчевський металургійний комбінат` та ВАТ `Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча`).
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Улас Самчук"

  Пам'ятна монета "Улас Самчук"

  Присвячена 100-річчю від дня народження українського письменника Уласа Самчука, який народився у с.Дермань Рівненської обл., але творив на чужині. Серед майстрів української прози ХХ століття постать Уласа Олексійовича чи не найсамобутніша. Він є автором спогадів, роману-трилогії `Волинь`, повісті `Марія`, п`єс `Слухайте, слухайте! Говорить Москва`, `Шумлять жорна` тощо.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Володимир Філатов"

  Пам'ятна монета "Володимир Філатов"

  Присвячена 130-річчю від дня народження Філатова Володимира Петровича - видатного офтальмолога, хірурга, грандіозним відкриттям якого була тканинна терапія - принципово новий метод лікування. Володимир Філатов - яскравий представник плеяди науковців, які збагатили світову медичну науку видатними досягненнями, засновник вітчизняної наукової школи офтальмологів, ініціатор створення і керівник Одеського науково-дослідного інституту очних хвороб і тканинної терапії.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Борис Лятошинський"

  Пам'ятна монета "Борис Лятошинський"

  Присвячена 110-річчю від дня народження українського композитора, диригента Бориса Лятошинського, який мав винятковий педагогічний хист і створив власну композиторську школу. Його учнями були такі композитори, як Л.Грабовський, І.Карабиць, В.Сильвестров, Є.Станкович, І.Шамо, музикознавець І.Белза. Творчість Б.Лятошинського охоплює різні жанри. Йому належать дві опери, п`ять симфоній, камерна музика, романси, фортепіанні мініатюри тощо.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "500 років козацьким поселенням. Кальміуська паланка"

  Пам'ятна монета "500 років козацьким поселенням. Кальміуська паланка"

  Присвячена 500-річчю виникнення українських козацьких поселень на території нинішніх Донецької і Луганської областей, які згодом утворили Кальміуську паланку Війська Запорозького Низового.
  180 грн
   Зображення Пам'ятна монета "300 років Давиду Гурамішвілі"

  Пам'ятна монета "300 років Давиду Гурамішвілі"

  Присвячена 300-річчю від дня народження Давида Гурамішвілі (1705 - 1792 рр.) - видатного грузинського поета, життя і творчість якого тісно пов`язані з Україною - у 1760 році оселився в Миргороді, де жив до смерті. Літературну діяльність Гурамішвілі розпочав у Грузії, але на повну силу його поетичний талант розкрився саме в Україні. Найвизначніший твір поета - автобіографічна збірка `Давитіані` (1787) створена в Україні, співчуттям до селян насичена забарвлена українським колоритом поема `Весела весна`.
  180 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Покрова"

  Пам'ятна монета "Покрова"

  Присвячена одному із значних свят православ`я, що пов`язане з образом Богородиці - справедливої заступниці всіх віруючих. Зміст свята становить ідея покровительства
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "100-річчя з дня заснування Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова"

  Пам'ятна монета "100-річчя з дня заснування Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова"

  Присвячена 100-річчю від дня заснування Національного наукового центру `Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова`, за роки існування якого досягнуто значних результатів у розвитку нових технологій вирощування і переробки винограду. Становлення і діяльність цього наукового закладу тісно пов`язані з іменем видатного вченого Василя Єгоровича Таїрова, який створив вітчизняну наукову школу виноградорів і виноробів.
  540 грн
   Зображення Пам'ятна монета "350 років м.Суми"

  Пам'ятна монета "350 років м.Суми"

  Присвячена місту Суми, розташованому на мальовничому правому березі річки Псла і заснованому на початку 50-х років XVII ст. українськими козаками - переселенцями з Правобережної України.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "1300 років м.Коростень"

  Пам'ятна монета "1300 років м.Коростень"

  Присвячена одному з найдавніших міст на території України (Житомирщина) місту Коростень (літописний Іскоростень), перша літописна згадка про яке (945 років) є в Нестерової 'Повісті временних літ'
  270 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Олександр Корнійчук"

  Пам'ятна монета "Олександр Корнійчук"

  Присвячена 100-річчю від дня народження українського письменника-драматурга, кіносценаріста, діяча міжнародного руху прихильників миру, члена Всесвітньої ради миру - Олександра Євдокимовича Корнійчука, який народився на Київщині. Драматургія Корнійчука справила вплив на розвиток театрального мистецтва.
  360 грн
   Зображення Пам'ятна монета "75 років Харківському національному аерокосмічному університету ім. М.Є.Жуковського"

  Пам'ятна монета "75 років Харківському національному аерокосмічному університету ім. М.Є.Жуковського"

  Присвячена 75-річчю Харківського національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського, історія якого безпосередньо пов`язана з розвитком авіаційної промисловості і науки. Це єдиний вищий навчальний заклад, на базі власного конструкторського бюро якого розроблялися літаки під керівництвом професора І.Неймана, які серійно випускалися на авіазаводах та експлуатувалися на пасажирських лініях.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Літак АН-124 "Руслан"

  Пам'ятна монета "Літак АН-124 "Руслан"

  Присвячена найбільшому у світі за розмірами і вантажопідйомністю літаку АН-124 `Руслан`, який випускається серійно та унікальний за своєю транспортною ефективністю.
  240 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Сліпак піщаний"

  Пам'ятна монета "Сліпак піщаний"

  Присвячена рідкісному виду, що живе лише на території України, сліпаку піщаному, і якого занесено до Червоної книги України та Європейського Червоного списку тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення.
  180 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Сорочинський ярмарок"

  Пам'ятна монета "Сорочинський ярмарок"

  Присвячена Сорочинському ярмарку - справжньому святу торгівлі, оспіваному М.В.Гоголем в одній із повістей циклу `Вечори на хуторі біля Диканьки`.
  180 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Свято-Успенська Святогірська лавра"

  Пам'ятна монета "Свято-Успенська Святогірська лавра"

  Присвячена відомій архітектурно-історичній пам`ятці (XVII - XIX ст.) - Святогірському Успенському монастирю, якому в 2004 році присвоєно статус лаври. Монастир, побудований біля підніжжя гір на правому березі річки Сіверський Донець, вперше згадується в 1624 році. Головну роль у його архітектурній композиції відіграє Миколаївська церква (XVII ст.) - найдавніший храм монастиря, основна частина якого розміщується в скелі.
  210 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Павло Вірський"

  Пам'ятна монета "Павло Вірський"

  Присвячена 100-річчю від дня народження українського балетмейстера, народного артиста СРСР Павла Павловича Вірського, який зробив істотний внесок у розвиток танцю, збагативши його віртуозними хореографічними елементами. Балетмейстер Одеського, Дніпропетровського, Харківського та Київського театрів опери та балету, художній керівник (1955 - 1975) Ансамблю танцю УРСР (з 1977 року - його імені) Вірський у своїй творчості утверджував принципи театралізації народного танцю, який органічно поєднував з класичним.
  360 грн
   Зображення Памятна монета "Максим Рильский"

  Памятна монета "Максим Рильский"

  Присвячена 110-річчю від дня народження класика української літератури ХХ століття, перекладача, ученого, громадського діяча Максима Тадейовича Рильського. Багатогранна спадщина видатного поета (`Троянди й виноград`, `Далекі небосхили`, `Голосіївська осінь` тощо) піднесла сучасну українську літературу на вершини світового письменства.
  360 грн
  Filters Close
  Мін: 49 грн Макс: 11100 грн
  ₽49 ₽11100