10:00 - 20:00 прием заказов
+38 044 539 35 95
+38 093 026 77 00
Підписка на новини
RSS

Новини

Національний банк України 7 березня 2014 року випустив дві пам'ятні монети "200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка" номіналами 5 і 50 грн. серії "Духовні скарби України».
Детальніше
Національний банк України вводить в обіг 7 березня 2014 пам'ятні монети присвячені 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря номіналом 50 гривень зі срібла і номіналом 5 гривень з нейзильберу.
Детальніше
Монета присвячена сторіччю з дня народження Євгена Степановича Березняка - Героя України, військового розвідника, рятівника міста Кракова (республіка Польща) від фашистських окупантів, кандидата педагогічних наук, автора багатьох наукових робіт. Пам'ятна монета «Євген Березняк» номіналом у дві гривні виготовлено з нейзильберу. Тираж монети 20 тисяч штук.
Детальніше
Монети випущені до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників. На аверсі монет в центрі розміщено композицію , що символізує перемогу: цифри 1944 (на срібній монеті - позолочені ), над якими - зображення салюту , внизу - лаврова гілка з стрічкою і зіркою. На реверсі - стилізована композиція , в центрі якої на тлі карти зображені в'їзні ворота палацового комплексу в місті Корсунь -Шевченківський , а по колу розміщено стрілки, що символізують наступальну операцію радянських військ по всьому кільцю оточення угруповання противника. Монета номіналом 20 гривень виготовлена ​​зі срібла, а монета номіналом 5 гривень виготовлена ​​з нейзильберу.
Детальніше
7 лютого 2014 Нацбанк України ввів в обіг пам'ятну монету "Звільнення Нікополя від фашистських загарбників " номіналом 5 гривень з нейзильберу , категорія якості карбування " спеціальний анциркулейтед" , тираж - 20 000 шт. , Присвячену важливій історичній даті 70 -річчя міста Нікополя Дніпропетровської області від фашистських загарбників , добутого в результаті наступальної Никопольско -Криворізької операції військами 3 -го і 4 -го Українських фронтів 8 лютого 1944 ».
Детальніше
У лютому НБУ планує продовжити серію "Спорт", ввівши обіг пам’ятні монети "ХХІІ зимові Олімпійські ігри" номіналом 10 та 2 гривні. А також монети присвячені 70-річчю визволення України від фашистських загарбників номіналом 20 та 5 гривень пам’ятні монети "Корсунь-Шевченківська битва".
Детальніше
Пам'ятна монета «75 років Сумської області» номіналом 5 гривень виготовлена ​​на честь Сумщини - розвиненого аграрно-промислового регіону, що розташований у північно-східній частині Лівобережної України. Пам'ятна монета «75 років Кіровоградської області» номіналом 5 гривень присвячена Кіровоградщині - аграрно-індустріальному регіону, багатому чорноземними полями, який розташований в центрі України, у межиріччі Дніпра і Південного Бугу.
Детальніше
25 грудня 2013 Національний банк України ввів в обіг пам'ятні монети "1120 Ужгорода" номіналами 10 і 5 гривень, які традиційно виготовлені зі срібла і нейзильберу відповідно які поповнили серію "Стародавні міста України" і присвячені мальовничому місту Ужгорода, розташованому на берегах річки Уж , яке виникло як фортеця і був свідком багатьох історичних подій в Закарпатті. На їх аверсі і реверсі зображений гілочки сакури, адже саме в Ужгороді висаджена найбільша в Європі алея сакур.
Детальніше
Національний банк України, продовжуючи серію монет "Області України" 3 січня 2014 ввів в обіг пам'ятну монету - номіналом 5 гривень «60 років Черкаської області», присвяченій мальовничому козацькому краю, що розкинувся на берегах Дніпра, батьківщині Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка. На аверсі і реверсі монети зображені символи Черкаській - герб і рік заснування області, Іллінська церква в селі Суботів, побудована в стилі раннього українського бароко, альтанка з Національного дендрологічного парку України «Софіївка», кобза, колосся пшениці.
Детальніше
10 грудня 2013 національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету " Рік Коня " , що продовжує серію " Східний календар" . "Серія" Східний календар "заснована в 2006 році. Зараз вона налічує вже дев'ять монет - " Рік Собаки " ," Рік Свині ( Кабана ) "," Рік Пацюка " ," Рік Бика " ," Рік Тигра " ," Рік Кота ( кролика , Зайця ) "," Рік Дракона " ," Рік Змії "і" Рік Коня " . Всі монети цієї серії користуються великою популярністю серед населення завдяки цікавому художньому рішенню - стилізації зображення тварин і рослинного орнаменту , а також використанню різних каменів для обробки.
Детальніше