Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна медаль "Місто героїв - Харків"

  Пам`ятна медаль присвячена героїчному, гордому, нескореному Харкову, який з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України зазнає масованого терору: бомбардувань, обстрілів, руйнувань житлових будинків, інфраструктури, людських втрат у місті та всій області, але протистоїть ворогу. Це місто героїв, які довели всьому світу, що вони витримали: під відлуння вибухів народжуються малюки, відбуваються освітні процеси, економіка міста адаптується до військових умов, а багато підприємців змінили свою діяльність і поставили її на військові рейки, культурні діячі, митці, поети, письменники, активісти – кожний бореться на своєму фронті. Блискавичний контрнаступ на Харківщині виконав стратегічну ціль – змінив хід війни та став одним із перших знакових успіхів Збройних Сил України на шляху до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.
  Доступність : 2 в наявності
  700 грн
  i h

  На аверсі медалі розміщено: угорі написи – 2022/УКРАЇНА, унизу – малий Державний Герб України, у центрі композицію: та тлі стилізованої карти міста рядки з історичного роману Ліни Костенко “Берестечко”: ЧИ СПРАВДІ ВІРИВ Я У ПЕРЕМОГУ/В ТАКІЙ ТЯЖКІЙ НЕРІВНІЙ БОРОТЬБІ ?/ТАК, ВІРИВ Я. НАЙПЕРШЕ ВІРИВ – БОГУ./І ВІРИВ ЛЮДЯМ. ЛЮДЯМ І СОБІ./ЛІНА КОСТЕНКО; колаж з визначних пам'яток міста: харківський Кобзар – пам'ятник Тарасові Шевченку, один з найкращих зразків монументального мистецтва (ліворуч), пам'ятка, що входить до світової спадщини ЮНЕСКО, – будівля Держпрому, зведена в 1920-х роках у стилі конструктивізму, альтанка-фонтан “Дзеркальний струмінь” – один із сучасних символів міста; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч над пам’ятником).

   На реверсі медалі на дзеркальному тлі напис – ХАРКІВ, у якому літеру І подано у формі свічки/МІСТО ГЕРОЇВ, що ділить поле медалі на дві частини, об'єднані спільним задумом: у верхній частині композиції зображено побиті та понівечені снарядами і бомбами будівлі, у нижній – стилізована панорама міста з його історичними пам'ятками та половецькими кам'яними бабами з гори Кременець біля Ізюма – пам'ятки сакрального мистецтва (IX–XIII століть).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Діаметр35 мм.
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь"

  Пам'ятна медаль "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь"

  Пам`ятна медаль присвячена стійкості, витримці та героїзму громадян і вшануванню пам’яті загиблих. Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Ірпінь, Гостомель, Буча та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв. Колони бронетехніки і повітряний десант російської армії з метою оточити Київ захопили населені пункти столичного регіону, де завдали значних руйнувань житла, інфраструктури та вчинили масові воєнні злочини проти цивільного населення: мародерство, фізичне насилля, викрадення і вбивство людей, у тому числі дітей. 02 квітня 2022 року завдяки спільним діям, професіоналізму, героїзму усіх складових сил оборони та допомозі місцевого населення Київщина була звільнена від російських загарбників. Після звільнення відкрилася страшна правда про жахливі масові вбивства цивільного населення та звірства окупантів, яка настільки шокувала цивілізований світ, що було ініційовано розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, пов’язаних з агресивною війною росії проти України.
  400 грн
   Зображення Збройні Сили України ЗСУ

  Збройні Сили України ЗСУ

  Присвячена українським військам, на які відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості; забезпечення стримування та відсічі збройній агресії проти України, охорони повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, а також завдання щодо участі в заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
  100 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Ой у лузі червона калина" номіналом 5 гривень нейзильбер

  Пам'ятна монета "Ой у лузі червона калина" номіналом 5 гривень нейзильбер

  10499
  Присвячена українській народній пісні авторського походження, яка під час безжальної війни росії проти України зазвучала з новою силою, стала українським символом незламності, гімном мужнього протистояння. Українська пісня – це геніальна поетична біографія, духовна і моральна скарбниця нашого народу. З пісень промовляє добра, щедра і прекрасна душа українського народу, у ній відображаються такі ідеали, як любов до Батьківщини, неприйняття будь-якого гноблення, мужність і відвага в боротьбі з ворогом. Саме такою є пісня “Ой у лузі червона калина”, історія якої – це історія нашого народу.
  500 грн