Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна медаль "Український національний музей у Чикаго"

  Пам`ятна медаль присвячена музею-архіву, створеному зусиллями кількох поколінь емігрантів як оберіг духовної спадщини українського народу, який репрезентує українську історію та культуру на американському континенті. Заснований у 1952 році Український національний музей у Чикаго посідає важливе місце в культурно-мистецькому світі української діаспори США як один з осередків єднання навколо ідеї незалежності України, формування національної свідомості українців. У музеї зберігається майже 100 тисяч пам’яток: архівних матеріалів з історії та культури України, унікальних реліквій минувшини – від козацької доби до новітньої історії, що розповідають про національно-визвольні змагання, Голодомор як геноцид українського народу та шлях до незалежності України.
  Доступність : 8 в наявності
  205 грн
  i h

  На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, що символізує шанобливе і трепетне ставлення до української спадщини, яка зберігається в музеї: руки, що підтримують логотип музею, над яким гілка калини; унизу: малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА (півколом) і рік випуску 20/22; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під композицією).

   На реверсі медалі на дзеркальному тлі урбаністичного пейзажу міста зображено будівлю музею; праворуч написи: 1952, УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ (вертикально), ЧИКАГО (унизу).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "50 років Тернопільському національному економічному університету" (2 грн.)

  Пам'ятна монета "50 років Тернопільському національному економічному університету" (2 грн.)

  10359
  Присвячена Тернопільському національному економічному університету - сучасному вищому навчальному закладу, заснованому як відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства в 1966 році.
  410 грн
   Зображення Пам'ятна монета "140-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка"

  Пам'ятна монета "140-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка"

  10206
  Присвячена українському культурно-освітньому товариству, заснованому у Львові групою народовців у 1868 році, основною метою якого є сприяння просвіті українського народу, утвердження української національної ідеї, розвиток національної культури, формування національної свідомості тощо.
  287 грн
   Зображення Пам’ятна медаль "Небесна сотня на варті"

  Пам’ятна медаль "Небесна сотня на варті"

  "Пам’яті відважних людей, патріотів України Національний банк присвячує пам’ятну медаль, увічнюючи подвиг Героїв Небесної сотні", – розповів Голова Національного банку Степан Кубів. – Понад сто життів обірвалися для того, щоб повернути нашій Батьківщині майбутнє. Це величезна ціна, і це неоцінимий, неоплатний борг. Гідне життя кожного українця за законами совісті та Бога на благо України має стати нашою відплатою за їхнє перерване життя".
  287 грн