Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна медаль "Український національний музей у Чикаго"

  Пам`ятна медаль присвячена музею-архіву, створеному зусиллями кількох поколінь емігрантів як оберіг духовної спадщини українського народу, який репрезентує українську історію та культуру на американському континенті. Заснований у 1952 році Український національний музей у Чикаго посідає важливе місце в культурно-мистецькому світі української діаспори США як один з осередків єднання навколо ідеї незалежності України, формування національної свідомості українців. У музеї зберігається майже 100 тисяч пам’яток: архівних матеріалів з історії та культури України, унікальних реліквій минувшини – від козацької доби до новітньої історії, що розповідають про національно-визвольні змагання, Голодомор як геноцид українського народу та шлях до незалежності України.
  Доступність : 9 в наявності
  200 грн
  i h

  На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, що символізує шанобливе і трепетне ставлення до української спадщини, яка зберігається в музеї: руки, що підтримують логотип музею, над яким гілка калини; унизу: малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА (півколом) і рік випуску 20/22; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під композицією).

   На реверсі медалі на дзеркальному тлі урбаністичного пейзажу міста зображено будівлю музею; праворуч написи: 1952, УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ (вертикально), ЧИКАГО (унизу).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна