Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу"

  Присвячена важливій події в історії кримськотатарського народу - національному з`їзду, першому Курултаю, який відбувся у листопаді 1917 року.
  Артикул : 10405
  Доступність : 1 в наявності
  520 грн
  i h

  Присвячена важливій події в історії кримськотатарського народу - національному з`їзду, першому Курултаю, який відбувся у листопаді 1917 року. Результатом роботи Курултаю було прийняття Конституції Кримської Народної Республіки, в якій визнавалася рівноправність усіх мешканців Криму незалежно від їх національності, закріплювалася рівноправність жінок, проголошувались основоположні демократичні свободи. Курултай затвердив національний прапор блакитного кольору, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів та національний гімн.

   

  На аверсі монети розміщено:

  малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: УКРАЇНА/ 5 ГРИВЕНЬ, під гербом - рік карбування монети 2017; синє зображення карти півострова Крим, на тлі якого жовтими буквами - такі рядки українською та кримськотатарською мовами з гімну кримськотатарського народу: Я ПРИСЯГНУВСЯ,/ Я ДАВ СЛОВО/ ПОМЕРТИ ЗА НАРОД…/ та жовту тамгу (використано тамподрук) - герб кримських татар; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

   

  На реверсі монети зображено:

  На реверсі монети на тлі будівель мечеті зображено делегатів кримськотатарського національного з`їзду та по колу написи українською та кримськотатарською мовами: 100 РОКІВ/ (над будівлею праворуч), ПЕРШИЙ КУРУЛТАЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ.

  Характеристики
  Номінал5
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Типпам'ятна
  ТематикаІнші монети
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкарифлена
  Дата Випуску17.11.2017
  Діаметр35 мм
  Рік випуску2017
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "60-річчя запуску першого супутника Землі"

  Пам'ятна монета "60-річчя запуску першого супутника Землі"

  10395
  Присвячена запуску першого супутника Землі, який випромінював радіохвилі на двох частотах, що дозволило вивчати верхні шари іоносфери.
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу" (5 гривень)

  Пам'ятна монета "Пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу" (5 гривень)

  10353
  Присвячена пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  1200 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Україна - непостійний член Ради Безпеки ООН. 2016 - 2017 рр."

  Пам'ятна монета "Україна - непостійний член Ради Безпеки ООН. 2016 - 2017 рр."

  10369
  Присвячена події, яка дає Україні додатково змогу інформувати світову громадськість про те, що відбувається в нашій країні, та нові можливості для захисту суверенітету та територіальної цілісності.
  760 грн