Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "1000 років Хотину"

  Присвячена буковинському місту, розташованому на високому березі Дністра, яке у X-XI ст. було в складі Київської Русі, а з другої половини ХІІ ст. увійшло до Галицько-Волинського князівства. Перші укріплення та кам`яна церква збудовані ще за Данила Галицького в 1250 – 1264 рр. Стіни фортеці були свідками багатьох важливих подій. Але особливо Хотин відомий переможною військовою компанією 1621 р.: тут зустрілися козацьке, очолюване гетьманом Петром Сагайдачним, і польське війська в битві з турецько-татарським військом.
  Доступність : 3 в наявності
  840 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети в арочному прорізі цегляного, декорованого геометричним орнаментом муру фортеці розміщено зображення малого Державного Герба України, козацьких військових атрибутів (прапори, сурми, барабани, піки, мушкети, гармати з ядрами), написи: УКРАЇНА/ 2002/ 5/ ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

  Реверс:

  На реверсі монети зображено грандіозну споруду, неперевершену памятку фортифікаційного мистецтва – Хотинську фортецю (XIII – XVIII ст.), над якою герб міста та напис угорі по колу: ХОТИН 1000 РОКІВ.

  Художник: Іваненко Святослав, Кочубей Микола
  Скульптор: Іваненко Святослав

  Характеристики
  Номінал 5
  Матеріал нейзильбер
  Вага 16.54 г
  Наклад 30000 шт.
  Тип памятна
  Тематика Стародавні міста України
  Якість звичайна
  Обробка рифлена
  Дата Випуску 28.05.2002
  Діаметр 35 мм
  Рік випуску 2002