Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "50 років входження Криму до складу України"

  Присвячена 50-річчю входження Криму до складу України. У лютому 1954 року Кримську область передано до складу УРСР. 12 лютого 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон України `Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки`. 24 квітня 1992 року перейменована на Автономну Республіку Крим, яка є автономною адміністративно-територіальною одиницею України, її невід`ємною складовою частиною. Розташована на півдні держави на Кримському півострові. Площа - 27 тис. км2, населення - 2221 тис. чол.
  Доступність : 3 в наявності
  810 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети на тлі карти України зображено сніп з 25 колосків із перевеслом, який символізує Україну. У центрі на передньому плані - малий Державний Герб України, ліворуч під картою - рік карбування монети 2004, унизу праворуч напис - КРИМ. На монеті півколом розміщені такі написи: УКРАЇНА (угорі), 5 ГРИВЕНЬ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.

  Реверс:

  На реверсі монети в центрі зображено герб Автономної Республіки Крим, під ним - гроно винограду; зовнішнє та внутрішнє коло з`єднуються перевеслом, по зовнішньому колу розміщено круговий напис: ВХОДЖЕННЯ КРИМУ ДО СКЛАДУ УКРАЇНИ, угорі у два рядки - 50 РОКІВ.

  Художник: Корень Лариса
  Скульптор: Дем'яненко Володимир

  Характеристики
  Номінал 5
  Матеріал біметал (недорогоцінні)
  Вага 9.4 г
  Наклад 30000 шт.
  Тип памятна
  Тематика Інші монети
  Якість звичайна
  Обробка рифлена
  Дата Випуску 28.04.2004
  Діаметр 28 мм
  Рік випуску 2004