Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Чигирин"

  Присвячена Чигирину. Під час Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького була створена Українська козацька держава - Гетьманщина, військово-адміністративним і політичним центром якої став Чигирин. Перша столиця Гетьманщини була резиденцією таких гетьманів, як Б.Хмельницький, І.Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря та П.Дорошенко.
  Доступність : 1 в наявності
  1050 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети зображено козака з бунчуком на тлі козацьких корогов, гармат, литаврів, над ним - малий Державний Герб України, рік карбування монети 2006 і розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі півколом), 10/ ГРИВЕНЬ (унизу), а також позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 та логотип Монетного двору Національного банку України.

  Реверс:

  На реверсі монети зображено п`ять портретів у медальонах, під якими півколом розміщено написи: БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ЮРІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, ІВАН ВИГОВСЬКИЙ, ПАВЛО ТЕТЕРЯ, ПЕТРО ДОРОШЕНКО, над портретами - герб міста та у два рядки написи -ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ/ ЧИГИРИН; унизу - вид Чигирина (фрагмент малюнка з літопису Самійла Величка).

  Художник: Атаманчук Володимир
  Скульптор: Атаманчук Володимир

  Характеристики
  Номінал10
  Матеріалсрібло
  Вага31.1 г
  Типпамятна
  ТематикаГетьманські столиці
  Якістьпруф
  Обробкарифлена
  Дата Випуску18.05.2006
  Діаметр38,61 мм
  Рік випуску2006