Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний у сувенірному пакуванні" 5 гривень, 2024 рік, нейзильбер

  Пам’ятна монета присвячена рідкісному птаху, який став одним із своєрідних символів відродження життя в Чорнобильській зоні – лелеці чорному. 30-кілометрова зона відчуження та зона безумовного відселення, на території яких із 26 квітня 2016 року розміщено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, перетворились у своєрідний резерват для розмноження не тільки типових, а й рідкісних червонокнижних представників тваринного та рослинного світу, серед яких і лелека чорний. Завдяки збереженню середовища в Чорнобильській зоні популяція птаха зростає. Це свідчить про відновлення екосистеми регіону, про те, що заповідник стає осередком біорізноманіття навіть в умовах радіаційного забруднення.
  Доступність : 1 в наявності
  1200 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (угорі), написи: УКРАЇНА (під гербом), номінал монети – 5 / ГРИВЕНЬ (праворуч від герба); у центрі – символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського , рисі, зубра, лося, ведмедя бурого; по колу, на дзеркальному тлі надписи: ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ РАДІАЦІЙНО-ЕКОЛОГІЧНИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК (ліворуч), CHORNOBYL RADIATION AND ECOLOGICAL BIOSPHERE RESERVE; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (угорі); рік карбування – 2024 (унизу).

   

   На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лелеку чорного (використано тамподрук), над яким ліворуч на дзеркальному тлі надписи: ЛЕЛЕКА / ЧОРНИЙ / CICONIA NIGRA; угорі – пташенята в гнізді.

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Номінал5
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Діаметр35 мм.
  Рік випуску2024