Пошук
Українська
Категорії
    Меню Close

    Пам'ятна монета "Кінь"

    Присвячена коню, зображення якого знаходимо на пам’ятках культури Київської Русі – однієї з блискучих сторінок історії культури нашого народу, що є невід’ємною частиною світової культурної спадщини.
    Доступність : 2 в наявності
    1350 грн
    i h

    Присвячена коню, зображення якого знаходимо на пам’ятках культури Київської Русі – однієї з блискучих сторінок історії культури нашого народу, що є невід’ємною частиною світової культурної спадщини. На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали племена й народи, які творили самобутню культуру, передаючи її в спадок наступним поколінням. Вірування та релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи, зокрема до тварин.

    На аверсі монети розміщено:

    угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, під яким – рік карбування монети 2019 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; у центрі – позолочене зображення фрагмента київського кам’яного рельєфу ХІ ст. із зображенням святого великомученика Євстафія Плакиди на тлі (праворуч) образу Георгія Побідоносця з ікони другої половини XV ст.

    На реверсі монети:

    ліворуч зображено голову коня, праворуч від якого на дзеркальному тлі розміщено вертикальний напис КІНЬ (унизу) та фрагмент шиферної плити ХІ ст. із зображенням святих вершників, що топчуть змій.

    Характеристики
    Номінал 5
    Матеріал срібло
    Вага 15.55 г
    Наклад 4000 шт.
    Тип памятна
    Тематика Фауна в пам`ятках культури України
    Якість спеціальний анциркулейтед
    Обробка гладкий із заглибленим написом
    Дата Випуску 26.02.2019
    Діаметр 33 мм
    Рік випуску 2019