Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "100-річчя створення Українського військово-морського флоту"

  Присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту`.
  Доступність : 99 в наявності
  60 грн
  i h

  Присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту`. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - `Тимчасовий закон про флот`. 29 квітня 1918 року адмірал М. Саблін - командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту та святом українського моря, днем, коли `ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини`.

  На аверсі монети розміщено:

  угорі на матовому тлі: малий Державний Герб України, ліворуч від якого вертикальні написи: УКРАЇНА та номінал - 10 ГРИВЕНЬ; рік карбування - 2018; праворуч на дзеркальному тлі - стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях, ліворуч від якого - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

  На реверсі монети:

  на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого - роза вітрів (векторна діаграма, яка характеризує напрямки вітру) та тризуб, накладений на якір, по обидві сторони від якого роки: 1918, 2018. Розміщено написи: СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО (угорі), ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОГО ФЛОТУ (унизу).

  Характеристики
  Номінал 10
  Матеріал сплав на основі цинку
  Вага 12.4 г
  Наклад 1000000 шт.
  Тип памятна
  Тематика Збройні Сили України
  Якість анциркулейтед
  Обробка рифлена
  Дата Випуску 18.04.2018
  Діаметр 30 мм
  Рік випуску 2018