Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "До 200-річчя С. Гулака-Артемовського"

  Присвячена 200-річчю від дня народження Семена Гулака-Артемовського - українського композитора, оперного співака, блискучого актора, автора першої української опери `Запорожець за Дунаєм`, яка ввійшла до золотого фонду національної музичної спадщини, а також 150-річчю від дня прем`єри цієї опери. Ця опера є надзвичайним здобутком композитора, в якій втілено національні особливості українського фольклору та побуту. Крім того, Семен Степанович Гулак-Артемовський - автор лібрето і перший виконавець партії Карася.
  Артикул : 20220
  Доступність : 1 в наявності
  Стара ціна : 3900 грн
  3000 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, стилізовану композицію, у центрі якої зображені на тлі мечеті головні персонажі опери - Одарка та Іван Карась, на передньому плані сільський пейзаж - хати під солом`яними стріхами, тин, мальви; написи - 2013 (праворуч), ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу півколом).

  Реверс:

  На реверсі монети в обрамленні стилізованого барокового рослинного орнаменту зображено портрет С. Гулака-Артемовського, який тримає в руці перо, праворуч від нього - герої опери Оксана й Андрій, ліворуч над лірою - жінка, яка уособлює музу співака та композитора, угорі розміщено написи - СЕМЕН ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ (півколом), 200/років.

  Художник: Кочубей Микола
  Скульптор: Дем'яненко Анатолій, Дем'яненко Володимир

  Характеристики
  Номінал20
  Матеріалсрібло
  Вага62.2 г
  Типпамятна
  ТематикаІнші монети
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкагладка
  Дата Випуску15.02.2013
  Діаметр50 мм
  Рік випуску2013