Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Коник"

  Присвячена одному з унікальних явищ української культури – яворівській забавці. Осередком виготовлення колоритних забавок із дерева, покликаних забавляти, бавити, заспокоювати, є місто Яворів Львівської області з прилеглими селами. Згадки про перші забавки датуються ХVІІ ст., відомими вони стали з ХVІІІ ст., а як окремий вид художньої обробки дерева - наприкінці ХІХ ст. Більшість іграшок (деркачі, пташки, гультяї, візочки, тарахкальця, коники тощо) може рухатися та видавати звук, а прикрашають їх традиційним яворівським розписом у червоному, зеленому, жовтому та білому кольорах. Цей розпис, який ще називають “вербівкою” або “яворівкою”, має свої давні традиції. Незважаючи на зовнішню простоту, забавка має дивну притягальну силу і є чимось більшим, ніж іграшка. Її наділяють властивостями оберега, а мистецтво створення передається з покоління в покоління. Серія: Українська спадщина. Дата введення в обіг: 20 листопада 2019.
  Артикул : 21314
  Доступність : 1 в наявності
  1800 грн
  i h

  На аверсі:

  На аверсі монети в обрамленні стилізованих елементів яворівського розпису розміщено: малий Державний Герб України, під яким написи УКРАЇНА/ДВІ ГРИВНІ/2019, зображення яворівського коника; унизу написи – Ag 925 (ліворуч, позначення металу, його проби), 7,78 (праворуч, позначення маси в чистоті) і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. ліворуч від сіяча вертикальні смуги, що символізують золоте зерно (локальна позолота), і рілля, та вертикальні написи: на золотому тлі – УКРАЇНА, на дзеркальному тлі – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.

  На реверсі:

  На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено кольорове зображення дерев’яногої яворівського коника(використано тамподрук) та написи: ЯВОРІВСЬКА ЗАБАВКА (угорі півколом), КОНИК (унизу ліворуч).

  Характеристики
  Номінал2
  Рік випуску2019
  Матеріалсрібло
  Вага7.78 г
  Типпам'ятна
  ТематикаУкраїнська спадщина
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкагладка
  Дата Випуску20 ноября 2019
  Діаметр26,5 мм
  Рік випуску2019
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "Щедрик" (5 грн.)

  Пам'ятна монета "Щедрик" (5 грн.)

  10348
  Присвячена 100-річчю першого виконання твору Миколи Дмитровича Леонтовича - `Щедрик` хором Київського університету.
  1200 грн