Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Країна супергероїв. Дякуємо залізничникам!"

  Пам`ятна монета присвячена працівникам залізничного транспорту України, яких заслужено називають “залізними” людьми. Адже в складні для країни часи українські залізничники довели свою професійність та відданість Україні. З перших днів повномасштабного вторгнення залізниця стала “дорогою життя” для мільйонів українців, змушених евакуюватися до безпечніших регіонів, сталевим шляхом, що з’єднує Україну з європейськими країнами-партнерами, важливою логістичною артерією для перевезення стратегічно важливих для населення і держави вантажів.
  Доступність : 1 в наявності
  500 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено стилізований тризуб, контури якого окреслено зображенням залізничних колій. У центрі на дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України, рік карбування монети 20 / 23; угорі – малий Державний Герб України, номінал монети 5 та графічний знак гривні; напис "УКРАЇНА" (ліворуч).

   

  На реверсі монети зображено потяг, стилізований логотипом Укрзалізниці, що виривається з оточення; обабіч потягу – символічна композиція, що містить гострі вістря, спрямовані на нього; угорі напис "ДЯКУЄМО ЗАЛІЗНИЧНИКАМ!" Мотив реверсу ілюструє реальні події початку повномасштабного вторгнення, коли на межі Херсонської та Запорізької областей українські залізничники, ризикуючи власним життям, рятували людей. Навздогін і напереріз потягу танки агресора намагалися зупинити евакуацію мирного населення.

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Діаметр35 мм.
  Номінал5
  Рік випуску2023