Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Меджибізька фортеця" (10 гривень)

  Пам`ятна монета, присвячена одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок - Меджибізькому замку-фортеці.
  Артикул : 20304
  Доступність : 1 в наявності
  3400 грн
  i h

  Пам`ятна монета, присвячена одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок - Меджибізькому замку-фортеці. Фортеця протягом століть змінювала своїх власників та риси, проте залишилася легендарною пам`яткою.

   

  На аверсі монети розміщено:

  угорі напис - УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, по обидва боки якого цифри 20 та 18, у центрі композицію: щит із зображенням вежі, по обидва боки якого стилізована карта місцевості із написами: р. Бог (ліворуч), р. Божок (праворуч) - давнє написання назв річок, унизу на стрічці напис - УКРАЇНСЬКИЙ ЩИТ ЄВРОПИ; унизу на тлі абрису зубців палацу номінал - 10/ГРИВЕНЬ.

   

  На реверсі монети:

  зображено могутню Меджибізьку фортецю (вигляд з висоти пташиного польоту), угорі написи: МЕДЖИБІЗЬКА ФОРТЕЦЯ ХІІ-ХVІ СТ.

  Характеристики
  Номінал10
  Матеріалсрібло
  Вага31.1 г
  Типпам'ятна
  ТематикаПам'ятники архітектури України
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкагладкий із заглибленим написом
  Дата Випуску27.11.2018
  Діаметр38,6 мм
  Рік випуску2018
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "Старий замок у м. Кам`янці-Подільському" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Старий замок у м. Кам`янці-Подільському" (10 гривень)

  20286
  Присвячена легендарній Кам`янець-Подільській фортеці (замку), одній із найкрасивіших пам`яток архітектури України.
  4000 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Літак Ан-132" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Літак Ан-132" (10 гривень)

  20299
  Присвячена багатоцільовому літаку Ан-132, який призначений для виконання широкого спектра завдань.
  3000 грн
   Зображення Срібна пам'ятна монета "Золочівський замок"

  Срібна пам'ятна монета "Золочівський замок"

  20317
  Присвячена свідку історичних подій на теренах галицької землі, бастіонному замку-фортеці, збудованому в першій половині XVII ст., – Золочівському замку, який представляє неоголландський тип оборонних споруд. Розміщений на невисокому пагорбі, замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла, тобто належить до пам’яток типу “palazzo in fortezzo”. Оборонні споруди Золочівського замку – це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. Ренесансний ансамбль творять в’їзна вежа, Великий житловий та Китайський палаци, які є одним із небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. Золочівський замок – музей-заповідник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького входить до туристичного маршруту “Золота підкова Львова”.
  3000 грн