Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Петро Могила"

  Присвячена 400-річчю від дня народження Петра Симеоновича Могили (1596-1647) - визначного церковного, культурно-освітнього і політичного діяча України першої половини XVII ст., митрополита Київського і Галицького (з 1632 р.), одного із засновників першої вищої школи в Україні і Східній Європі - Києво-Могилянської колегії (з часом - академії). Серія: Видатні особистості України Дата введення в обіг: 25 грудня 1996
  Доступність : 1 в наявності
  5400 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети зображено фрагмент гравюри І.Щирського `Тріумфальне знамено` на честь ректора (1697-1702) Києво-Могилянської колегії Прокопа Калачинського. На передньому плані фрагмента зображено Афіну Палладу як алегоричний символ науки. У руці вона тримає древко корогви, що переходить у декоративне барокове обрамлення аверсу. Поряд з покровителькою науки - група студентів Києво-Могилянської академії. На задньому плані зображено будинок цього навчального закладу. Довгий час опікуном, `довічним охоронцем і наставником` Києво-Могилянської колегії був саме Петро Могила. На тлі фрагмента в центрі монети розміщено зображення малого Державного герба України. По колу монети написи: вгорі УКРАЇНА, внизу в два рядки 10 ГРИВЕНЬ. Під зображенням будинку академії розміщено написи: ліворуч 1996 - рік карбування монети, праворуч у два рядки розміщені позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925 та його вага у чистоті 15,55. Вся композиція обрамлена орнаментом у стилі українського бароко.

  Реверс:

  На реверсі монети зображено портрет Петра Могили, за аналог якого взято живописний портрет митрополита, виконаний невідомим художником XVIII ст. (зберігається у Національному музеї історії України). Праворуч над жезлом у три рядки написи: ПЕТРО МОГИЛА і 1596-1647.

  Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій, Козаченко Віталій
  Скульптор: Котович Роберт

  Характеристики
  Номінал 10
  Матеріал срібло
  Вага 15.55 г
  Тип памятна
  Тематика Видатні особистості України
  Якість пруф
  Обробка рифлена
  Дата Випуску 25.12.1996
  Діаметр 33 мм
  Рік випуску 1996
  Разом з цим також купують
   Зображення Kennedy Half Dollar

  Kennedy Half Dollar

  США Серебряные монеты в качестве инвестиций
  450 грн
   Зображення Монеты Украины 10шт

  Монеты Украины 10шт

  Юбилейные монеты Украины. Нейзильбер. Монеты в капсулах. Ассортимент монет будет всегда разным !!!!
  600 грн
   Зображення Пам'ятна монета "За творами О. П. Довженка (до 120-річчя від дня народження)"

  Пам'ятна монета "За творами О. П. Довженка (до 120-річчя від дня народження)"

  Присвячена 120-річчю від дня народження Олександра Петровича Довженка, який увійшов в історію української та світової культури як фундатор української національної школи кінематографії, геніальний кінорежисер, самобутній письменник, художник. Серія: Духовні скарби України. Дата введення в обіг: 22 серпня 2014.
  3900 грн 2400 грн