Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета " 125 років трамвайному руху в Києві"

  Присвячена запуску електричного трамвая в місті Києві. У червні 1892 року в Києві по одному з найкрутіших у місті Олександрівському узвозі (нині Володимирський) рушив електричний трамвай. Його маршрут пролягав від Царської площі до Нижньої площі (тепер Європейська і Поштова).
  Артикул : 10385
  Доступність : 1 в наявності
  200 грн
  i h

  Присвячена запуску електричного трамвая в місті Києві. Електричний трамвай був створений винахідником та відомим інженером Вернером фон Сіменсом. У 1881 році його фірма відкрила перше у світі трамвайне сполучення між Берліном і Ліхтерфельдом. Того самого року електричні потяги стали курсувати вулицями Парижа. У червні 1892 року в Києві по одному з найкрутіших у місті Олександрівському узвозі (нині ? Володимирський) рушив електричний трамвай. Його маршрут пролягав від Царської площі до Нижньої площі (тепер Європейська і Поштова). Винахід Сіменса виявився дуже корисним для `міста на семи пагорбах`. На кінець ХІХ століття Київ мав майже 50 кілометрів електрифікованих трамвайних колій.

   

  На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч півколом напис - УКРАЇНА, праворуч - номінал 5 ГРИВЕНЬ (вертикальний напис) та рік карбування монети 2017; стилізовану композицію: на бруківці розміщена трамвайна колія, спрямована вгору як символ руху до прогресу, та написи: КИЇВ 1892/PARIS 1881/BERLIN 1881/LONDON 1901; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу ліворуч).

   

  На реверсі монети зображено трамвай з пасажирами на тлі київського пейзажу та угорі півколом розміщено написи ТРАМВАЙНИЙ РУХ В КИЄВІ/125/РОКІВ.

  Характеристики
  Номінал5
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Діаметр35 мм
  Якістьспеціальний анциркулейтед
  Обробкарифлена
  ТематикаІнші монети
  Рік випуску2017
  Дата Випуску25.05.2017
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "Козацький човен" нейзильбер

  Пам'ятна монета "Козацький човен" нейзильбер

  10240
  Присвячена гребним човнам ХVIII ст., що були основою козацьких флотилій. У Національному заповіднику `Хортиця` зберігаються судна першої половини XVIII ст. із Дніпровської флотилії, що були підняті із дна Дніпра протягом останніх десяти років.
  480 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Ковила українська"

  Пам'ятна монета "Ковила українська"

  10232
  Присвячена ковилі українській - своєрідному символу української степової флори, яку включено до Червоної книги України.
  400 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Літак АН-124 "Руслан" нейзильбер

  Пам'ятна монета "Літак АН-124 "Руслан" нейзильбер

  10133
  Присвячена найбільшому у світі за розмірами і вантажопідйомністю літаку АН-124 `Руслан`, який випускається серійно та унікальний за своєю транспортною ефективністю.
  640 грн