Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Українська бавовна. Нептун" 5 гривень, 2024 рік, нейзильбер

  Пам’ятна монета “Українська бавовна. Нептун”, присвячена українському береговому ракетному комплексу РК-360МЦ “Нептун”, який став справжнім проривом вітчизняної оборонної промисловості в розробленні та виробництві сучасної зброї. Він не просто здолав один з найбільших кораблів ВМФ росії в перші місяці повномасштабного вторгнення, а й назавжди вписав себе в історію української оборони. Затоплення ракетного крейсера “москва” – це черговий доказ, що українська “бавовна” завжди буде влучною.
  Доступність : 1 в наявності
  500 грн
  i h

  На аверсі монети стилізовано зображено ракетний крейсер “москва” з пробоїною в корпусі, потоплений завдяки майстерності наших військових протикорабельними ракетами Р-360 “Нептун”. “Невразливий” флагман Чорноморського флоту рф стилізовано під дитячий паперовий кораблик, що особливо підкреслює цей міф, незважаючи на його реальні габарити та озброєння. На рубці корабля зображено абрис кремлівської башти із зубцями кремлівського муру, що розламався, символізуючи крах імперських амбіцій росії. Угорі ліворуч на дзеркальному тлі – номінал монети 5 та графічний знак гривні, рік карбування монети 2024 (вертикально), малий Державний Герб України і надпис УКРАЇНА (вертикально); унизу ліворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

   

   На реверсі монети зображено береговий мобільний ракетний комплекс “Нептун” у момент пуску ракети, прийнятий на озброєння Військово-морських Сил ЗСУ, про що свідчить емблема вгорі ліворуч. Дзеркальне тло відображає стилізований тризуб Нептуна, бога морів, що символізує незламність українського духу, який влучно пронизує ворожі цілі. Праворуч угорі паралельно ракеті розміщено напис NEPTUNE.

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Номінал5
  Матеріалнейзильбер
  Вага16.54 г
  Діаметр35 мм.
  Рік випуску2024