Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "Василь Кричевський"

  Присвячена 150-річчю від дня народження однієї з найпотужніших, самобутніх постатей українського мистецтва кінця XIX – середини XX ст. Василя Кричевського, який мав універсальний талант: творив в архітектурі й малярстві, працював над оформленням книг, театральних вистав і кінофільмів, розробляв дизайн національного герба України, печатки держави, паперових грошей та марок УНР, досконало знав народну творчість, був глибоко обізнаний зі світовим мистецтвом , умів навчати і постійно вчився сам. Черпаючи натхнення з мистецької творчості українського народу, Василь Григорович Кричевський залишив по собі значний доробок – немає галузі мистецтва, у якій би не проявився творчий вплив, всебічна індивідуальність митця. У багатьох із них він виступає як новатор і творець українського національного стилю.
  Артикул : 10510
  Доступність : 5 в наявності
  200 грн
  i h

  На аверсі монети на тлі орнаменту, розробленого Василем Кричевським, розміщено: угорі напис УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, праворуч і ліворуч від якого рік карбування монети 2023, у центрі стилізоване декоративне “дерево життя” – елемент Державного кредитового білета УНР, в осерді якого номінал ДВІ ГРИВНІ; унизу на дзеркальному тлі логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

   На реверсі монети розміщено: на дзеркальному тлі портрет Василя Кричевського, праворуч від якого – композицію, що представляє його спадок: угорі герб УНР, під яким перший зразок нового українського архітектурного стилю – головний фасад будинку Полтавського губернського земства (1903–1908), побудованого за проєктом Кричевського, написи: ВАСИЛЬ КРИЧЕВСЬКИЙ (ліворуч від портрета півколом на дзеркальному тлі), роки життя – 1873/1952 (праворуч від портрета на матовому тлі).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Матеріалнейзильбер
  Вага12.8 г
  Діаметр31 мм
  Номінал2
  Рік випуску2023
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "XXIV зимові Олімпійські ігри" - нейзильбер

  Пам'ятна монета "XXIV зимові Олімпійські ігри" - нейзильбер

  10497
  Пам`ятна монета присвячена важливій події світового спортивного життя – XXIV зимовим Олімпійським іграм. Олімпійські ігри – це престижні міжнародні змагання, які без перебільшення є подією планетарного масштабу і проводяться під егідою Міжнародного олімпійського комітету в межах олімпійського руху. До складу національної збірної України увійшли представники таких видів спорту: біатлон, гірськолижний спорт, ковзанярський спорт, керлінг, лижні гонки, лижне двоборство, стрибки на лижах з трампліна, санний спорт, скелетон та бобслей, сноубординг, фігурне катання на ковзанах, фристайл, хокей із шайбою, шорт-трек.
  280 грн
   Зображення Пам'ятна монета "100 років Харківському національному університету міського господарства імені О. М. Бекетова" - нейзильбер

  Пам'ятна монета "100 років Харківському національному університету міського господарства імені О. М. Бекетова" - нейзильбер

  10507
  Присвячена єдиному в Україні закладу вищої освіти, який здійснює підготовку і перепідготовку інженерних кадрів з комплексу спеціальностей і спеціалізацій, що охоплюють технічні та соціально-економічні сфери функціонування та розвитку міст і регіонів. Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова – це сучасний науково-освітній комплекс, до складу якого також входять навчально-методичний відділ, наукова бібліотека, галузеві науково-дослідні підрозділи, численні освітні і наукові центри, архітектурно-художні майстерні тощо. Університет здійснює широкий спектр наукових досліджень в галузі міського господарства.
  240 грн