Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна монета "За твором М.В. Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки"

  Присвячена творчості М.Гоголя, який створив поетичний образ українського народу, з надзвичайною художньою силою розкрив його самобутній характер з притаманним йому почуттям гумору, а ліричний образ України, створений ним у творі `Вечори на хуторі біля Диканьки`, назавжди ввійшов до європейської літератури. Сюжет однієї з найяскравіших повістей збірки - `Ніч перед Різдвом` є головною темою композиції монети. Елементи оздоблення монети - сапфір жовтий масою 0,06 карата, локальна позолота (вміст золота - 0,000048 г).
  Доступність : 1 в наявності
  16500 грн
  i h

  Аверс:

  На аверсі монети в гротескному стилі зображено кругову композицію `розповідач і слухачі`, що складається з персонажів твору `Вечори на хуторі біля Диканьки`, у центрі якої - портрет М.Гоголя з пером у руці, та розміщено: угорі - малий Державний Герб України, написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, унизу - 50 ГРИВЕНЬ.

  Реверс:

  На реверсі монети в гротескному стилі зображено по колу композицію, що ілюструє повість `Ніч перед Різдвом`, у центрі - різдвяна зірка зі свічкою всередині, полум`я якої імітує жовтий сапфір. Під зіркою півколом розміщено напис `НІЧ ПЕРЕД РІЗДВОМ`.

  Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
  Скульптор: аверс: Атаманчук Володимир реверс: Дем'яненко Володимир

  Характеристики
  Номінал 50
  Матеріал срібло
  Вага 500 г
  Тип памятна
  Тематика Інші монети
  Якість спеціальний анциркулейтед
  Обробка гладка
  Дата Випуску 10.08.2009
  Діаметр 85 мм
  Рік випуску 2009