Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Пам'ятна срібна монета " Олеський замок" 10 гривень 2021

  Присвячена справжній перлині Львівщини – комплексній пам’ятці архітектури та історії – Олеському замку, уперше згаданому в історичних джерелах 1327 року. Замковий комплекс багато століть височіє на вершечку крутого пагорба-останця і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію України та сусідніх країн. Середньовічна фортеця в ХVII ст. була перетворена Яном Даниловичем на палац у стилі ренесансу. Замковий комплекс в Олеську, до архітектурних споруд якого, крім замку, належить костел капуцинів із келіями, включено до переліку об’єктів, які заплановано відреставрувати в рамках президентської програми “Велике будівництво”.
  Доступність : 1 в наявності
  3000 грн
  i h

  На аверсі монети на тлі зображення Олеського замку з гравюри ХІХ ст. розміщено: ліворуч – малий Державний Герб України; праворуч – різьблене в камені зображення над в’їзною брамою замку часів перебудови Даниловича; унизу на дзеркальному тлі абрису зубців, що символізують оборонне значення замку в певний період його існування, написи: УКРАЇНА/ 2021/ 10 ГРИВЕНЬ.

  На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено Олеський замок та написи ОЛЕСЬКИЙ/ ЗАМОК (угорі праворуч).

   

  Характеристики
  Номінал10
  Наклад3000 шт.
  Рік випуску2021
  Матеріалсрібло
  Вага31.1 г
  Типпамятна
  Якістьпруф
  Діаметр38.61 мм
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "Меджибізька фортеця" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Меджибізька фортеця" (10 гривень)

  20304
  Пам`ятна монета, присвячена одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок - Меджибізькому замку-фортеці.
  1950 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Старий замок у м. Кам`янці-Подільському" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Старий замок у м. Кам`янці-Подільському" (10 гривень)

  20286
  Присвячена легендарній Кам`янець-Подільській фортеці (замку), одній із найкрасивіших пам`яток архітектури України.
  3000 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Підгорецький замок"

  Пам'ятна монета " Підгорецький замок"

  20262
  Присвячена історико-архітектурному шедевру ХVІІ століття, одному із найкрасивіших замків України в стилі ренесанс. Підгорецький замок - триповерховий палац із службовими приміщеннями, які утворювали квадратний двір, терасою з балюстрадою і скульптурами, відкритими аркадами-галереями - рідкісне поєднання палацу й оборонної споруди, що за вишуканістю не поступається французькому Версалю. Ця пам`ятка архітектури розташована в селі Підгірці Бродівського району Львівської області.
  3000 грн