10:00 - 20:00 прием заказов
+38 044 539 35 95
+38 093 026 77 00
Підписка на новини

Платиновые монеты
Вид
Сортувати по
Показати по На сторінці

"150 рублів Бот Св. Гавриїл М. Гвоздьов, 1732"

М. Гвоздьов (1700 - 1759) у липні 1732 очолив морський похід до "Великої землі " ( Алясці ) . Командуючи ботом "Св. Гавриїл", М. Гвоздьов відплив з гирла Камчатки до мису Дежньова . Завершив відкриття островів Діоміда і вперше в історії перетнув Берингову протоку з заходу на схід. 1 вересня нового стилю поклав початок відкриттю Північно -Західної Америки : підійшов до самій західній частині материка ( мису Принца Уельського ) , але через сильне хвилювання і вітру не зміг висадитися . Гвоздьов простежив і наніс на карту близько 300 км узбережжя півострова Сьюард , виявив острів ( Кінг ) . У жовтні зі зламаною щоглою і сильною течею судно повернулося в гирлі Камчатки.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Гонки колісниць Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

Гонки на колісницях (або колесничних бігу ) були одним з найпопулярніших видів спорту в Стародавній Греції і Римської Імперії. Точно не встановлено, коли і де почали влаштовувати гонки на колісницях як спортивне змагання. Ймовірно, цим гонкам стільки ж років, скільки й самим колісницям . Гонки на колісницях також вважаються першим олімпійським видом спорту. За однією з легенд, цар Еномай викликав на гонку всіх претендентів на руку його дочки Гіпподамії.Один з них, на ім'я Пелоп, зумів виграти цю гонку, а потім став влаштовувати в честь своєї перемоги спортивні ігри, з яких почалися Олімпіади.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Дискобол Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

Метання диска - дисципліна , що полягає в метанні спеціального спортивного снаряда - диска , на дальність . Вимагає від спортсменів сили і координації рухів. Є олімпійською дисципліною легкої атлетики для чоловіків з 1896 року , для жінок з 1928 року. Входить до складу легкоатлетичного багатоборства . Метання диска це одна з найдавніших спортивних дисциплін зв'язує фізичні вправи стародавніх і сучасний спорт . Як показують дослідження істориків і археологічні розкопки метання диска було популярно в Стародавній Греції і ці змагання проходили на античних олімпійських іграх. Снаряди виготовлялися з каменю і бронзи , масою від 1,25 до 5,70 кг , діаметром від 16,5 до 34 см.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Давньогрецькі борці Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

На 18 Олімпійських іграх (708 до н.е.) вперше проведені змагання з боротьби. Найзнаменитішим - і єдиним за всю історію стародавніх Олімпійських ігор атлетом, що перемагав на 6 Олімпіадах, - був «найсильніший серед сильних», борець Мілон з Кротона.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублей Игры XXII Олимпиады. Москва. 1980. Древнегреческие бегуны"

Легкоатлетические упражнения с целью физической подготовки, а также проведение состязаний применялись в глубокой древности. Но историю легкой атлетики принято исчислять с начала соревнований в беге на олимпийских играх Древней Греции (776 год нашей эры). Широкое развитие современной легкой атлетики связано с возрождением олимпийских игр (1896 г.), в которых, отдавая дань древнегреческим олимпиадам, ей отвели наибольшее место. И ныне олимпийские игры — мощный стимул дабы развития легкой атлетики во всем мире.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Іоанн Вениаминов Місіонер і просвітитель"

У 1824 р. на острів Уналашку приїхав молодий і енергійний священик Іоанн Попов - Вениаминов ( 1797-1879 рр. . ) , Який створив писемність для алеутів і перевів на їхню мову Катехізис , Євангеліє , Буквар і деякі інші тексти релігійно -морального змісту. Як згодом згадував сам Вениаминов , "коли вони ( алеути ) побачили книжки на своїй мові , тобто Катехізис , переведений мною і надрукований першим виданням , то навіть старі почали вчитися грамоті для того , щоб читати по- своєму". Результати місіонерської діяльності Іоанна Веніамінова були досить значними , і це відзначали російські мореплавці , які відвідували Алеутські острови . Однак проповідь місіонерів , що мала великий успіх серед алеутів , що не прищепилася серед войовничих і волелюбних індіанців Аляски.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Наполеон I та Олександр I Вітчизняна війна 1812 р."

Переможна для Росії Вітчизняна війна 1812 року продовжує хвилювати уми і серця наших сучасників , тим більше , що наближається ювілейний 2012 -й рік - рік двохсотріччя з часу цього воістину епохальної події для нашої Батьківщини , та й для всієї світової історії. Вітчизняна війна - один з найдраматичніших і водночас найбільш значних за своїми наслідками моментів російської історії. Війна 1812 року не була війною тільки Франції чи Наполеона з Росією. Це була по суті європейська війна , в яку були втягнуті майже всі держави Європи , але в якій головна роль належала Франції та Росії.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Полтавська битва, 1709"

Полтавська битва - найбільша битва Північної війни між військами Царства Російського під командуванням Петра I і шведською армією Карла XII. Відбулася вранці 27 червня (8 липня) 1709 року в 6 верстах від міста Полтава в Малоросії (Лівобережна Україна). Рішуча перемога російської армії призвела до перелому в Північній війні на користь Росії і поклала кінець пануванню Швеції як головної військової сили в Європі.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Слово о полку Ігоревім, 1185"

"Слово о полку Ігоревім " - шедевр древньої літератури , твір , перейнятий ніжною і сильною любов'ю до батьківщини , було відкрито на початку 90 -х років XVIII століття. Рукописний список "Слова" був знайдений відомим любителем і збирачем російських старожитностей графом А.І. Мусіним - Пушкіним у збірнику , що надійшов з Ярославля , зі Спасо - Ярославського монастиря. Граф зацікавився знахідкою і взявся вивчати текст. У 1800 році "Слово" було видано . Це стало великою подією в літературного і культурного життя російського суспільства початку XIX століття. Відразу ж почалося інтенсивне вивчення і освоєння пам'ятника. Рукопис " Слова " незабаром загинула під час московського пожежі 1812 року разом з усім зібранням рукописів Мусіна - Пушкіна і його бібліотекою .
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Стояння на Угрі, 1480"

Стояння на річці Угрі, Угорщіна - військові дії в 1480 році між ханом Великої Орди Ахматом і великим князем московським Іваном III, викликані відмовою Москви (1476) платити Орді щорічну данину. Поклало кінець монголо-татарського ярма. Московська держава стала повністю незалежною.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну

"150 рублів Емблема Олімпійських Ігор"

Автор емблеми (п'ять кілець, переплетених в основі, і спрямовані вгору лінії, що символізують спортивні доріжки, із зіркою вгорі) - В. Арсентьев, тодішній студент Строгановского училища, емблема допрацьовувалася В. Акопова і В. Дьяконовим. Авторство В. Арсентьева оспаривалось В. А. Нікітченко.
Телефонуйте, щоб дізнатись ціну