Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Платиновые монеты

  View as Grid List
  Сортувати по
  Показувати на сторінку
   Зображення "150 рублів Бот Св. Гавриїл М. Гвоздьов, 1732"

  "150 рублів Бот Св. Гавриїл М. Гвоздьов, 1732"

  М. Гвоздьов (1700 - 1759) у липні 1732 очолив морський похід до "Великої землі " ( Алясці ) . Командуючи ботом "Св. Гавриїл", М. Гвоздьов відплив з гирла Камчатки до мису Дежньова . Завершив відкриття островів Діоміда і вперше в історії перетнув Берингову протоку з заходу на схід. 1 вересня нового стилю поклав початок відкриттю Північно -Західної Америки : підійшов до самій західній частині материка ( мису Принца Уельського ) , але через сильне хвилювання і вітру не зміг висадитися . Гвоздьов простежив і наніс на карту близько 300 км узбережжя півострова Сьюард , виявив острів ( Кінг ) . У жовтні зі зламаною щоглою і сильною течею судно повернулося в гирлі Камчатки.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Гонки колісниць Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  "150 рублів Гонки колісниць Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  Гонки на колісницях (або колесничних бігу ) були одним з найпопулярніших видів спорту в Стародавній Греції і Римської Імперії. Точно не встановлено, коли і де почали влаштовувати гонки на колісницях як спортивне змагання. Ймовірно, цим гонкам стільки ж років, скільки й самим колісницям . Гонки на колісницях також вважаються першим олімпійським видом спорту. За однією з легенд, цар Еномай викликав на гонку всіх претендентів на руку його дочки Гіпподамії.Один з них, на ім'я Пелоп, зумів виграти цю гонку, а потім став влаштовувати в честь своєї перемоги спортивні ігри, з яких почалися Олімпіади.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Дискобол Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  "150 рублів Дискобол Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  Метання диска - дисципліна , що полягає в метанні спеціального спортивного снаряда - диска , на дальність . Вимагає від спортсменів сили і координації рухів. Є олімпійською дисципліною легкої атлетики для чоловіків з 1896 року , для жінок з 1928 року. Входить до складу легкоатлетичного багатоборства . Метання диска це одна з найдавніших спортивних дисциплін зв'язує фізичні вправи стародавніх і сучасний спорт . Як показують дослідження істориків і археологічні розкопки метання диска було популярно в Стародавній Греції і ці змагання проходили на античних олімпійських іграх. Снаряди виготовлялися з каменю і бронзи , масою від 1,25 до 5,70 кг , діаметром від 16,5 до 34 см.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Давньогрецькі борці Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  "150 рублів Давньогрецькі борці Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  На 18 Олімпійських іграх (708 до н.е.) вперше проведені змагання з боротьби. Найзнаменитішим - і єдиним за всю історію стародавніх Олімпійських ігор атлетом, що перемагав на 6 Олімпіадах, - був «найсильніший серед сильних», борець Мілон з Кротона.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублей Игры XXII Олимпиады. Москва. 1980. Древнегреческие бегуны"

  "150 рублей Игры XXII Олимпиады. Москва. 1980. Древнегреческие бегуны"

  Легкоатлетические упражнения с целью физической подготовки, а также проведение состязаний применялись в глубокой древности. Но историю легкой атлетики принято исчислять с начала соревнований в беге на олимпийских играх Древней Греции (776 год нашей эры). Широкое развитие современной легкой атлетики связано с возрождением олимпийских игр (1896 г.), в которых, отдавая дань древнегреческим олимпиадам, ей отвели наибольшее место. И ныне олимпийские игры — мощный стимул дабы развития легкой атлетики во всем мире.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Іоанн Вениаминов Місіонер і просвітитель"

  "150 рублів Іоанн Вениаминов Місіонер і просвітитель"

  У 1824 р. на острів Уналашку приїхав молодий і енергійний священик Іоанн Попов - Вениаминов ( 1797-1879 рр. . ) , Який створив писемність для алеутів і перевів на їхню мову Катехізис , Євангеліє , Буквар і деякі інші тексти релігійно -морального змісту. Як згодом згадував сам Вениаминов , "коли вони ( алеути ) побачили книжки на своїй мові , тобто Катехізис , переведений мною і надрукований першим виданням , то навіть старі почали вчитися грамоті для того , щоб читати по- своєму". Результати місіонерської діяльності Іоанна Веніамінова були досить значними , і це відзначали російські мореплавці , які відвідували Алеутські острови . Однак проповідь місіонерів , що мала великий успіх серед алеутів , що не прищепилася серед войовничих і волелюбних індіанців Аляски.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Наполеон I та Олександр I Вітчизняна війна 1812 р."

  "150 рублів Наполеон I та Олександр I Вітчизняна війна 1812 р."

  Переможна для Росії Вітчизняна війна 1812 року продовжує хвилювати уми і серця наших сучасників , тим більше , що наближається ювілейний 2012 -й рік - рік двохсотріччя з часу цього воістину епохальної події для нашої Батьківщини , та й для всієї світової історії. Вітчизняна війна - один з найдраматичніших і водночас найбільш значних за своїми наслідками моментів російської історії. Війна 1812 року не була війною тільки Франції чи Наполеона з Росією. Це була по суті європейська війна , в яку були втягнуті майже всі держави Європи , але в якій головна роль належала Франції та Росії.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Полтавська битва, 1709"

  "150 рублів Полтавська битва, 1709"

  Полтавська битва - найбільша битва Північної війни між військами Царства Російського під командуванням Петра I і шведською армією Карла XII. Відбулася вранці 27 червня (8 липня) 1709 року в 6 верстах від міста Полтава в Малоросії (Лівобережна Україна). Рішуча перемога російської армії призвела до перелому в Північній війні на користь Росії і поклала кінець пануванню Швеції як головної військової сили в Європі.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Слово о полку Ігоревім, 1185"

  "150 рублів Слово о полку Ігоревім, 1185"

  "Слово о полку Ігоревім " - шедевр древньої літератури , твір , перейнятий ніжною і сильною любов'ю до батьківщини , було відкрито на початку 90 -х років XVIII століття. Рукописний список "Слова" був знайдений відомим любителем і збирачем російських старожитностей графом А.І. Мусіним - Пушкіним у збірнику , що надійшов з Ярославля , зі Спасо - Ярославського монастиря. Граф зацікавився знахідкою і взявся вивчати текст. У 1800 році "Слово" було видано . Це стало великою подією в літературного і культурного життя російського суспільства початку XIX століття. Відразу ж почалося інтенсивне вивчення і освоєння пам'ятника. Рукопис " Слова " незабаром загинула під час московського пожежі 1812 року разом з усім зібранням рукописів Мусіна - Пушкіна і його бібліотекою .
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Стояння на Угрі, 1480"

  "150 рублів Стояння на Угрі, 1480"

  Стояння на річці Угрі, Угорщіна - військові дії в 1480 році між ханом Великої Орди Ахматом і великим князем московським Іваном III, викликані відмовою Москви (1476) платити Орді щорічну данину. Поклало кінець монголо-татарського ярма. Московська держава стала повністю незалежною.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
   Зображення "150 рублів Емблема Олімпійських Ігор"

  "150 рублів Емблема Олімпійських Ігор"

  Автор емблеми (п'ять кілець, переплетених в основі, і спрямовані вгору лінії, що символізують спортивні доріжки, із зіркою вгорі) - В. Арсентьев, тодішній студент Строгановского училища, емблема допрацьовувалася В. Акопова і В. Дьяконовим. Авторство В. Арсентьева оспаривалось В. А. Нікітченко.
  Телефонуйте, щоб дізнатись ціну
  Filters Close
  Мін: 22500 грн Макс: 27000 грн
  ₽22500 ₽27000