Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Серебряные монеты ссср

  View as Grid List
  Сортувати по
  Показувати на сторінку
   Зображення "10 рублів Баскетбол Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  "10 рублів Баскетбол Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  Баскетбол (англ. basket - корзина , ball - м'яч ) спортивна командна гра з м'ячем. В баскетбол грають дві команди , кожна з яких складається з п'яти гравців . Мета кожної команди - закинути руками м'яч в кільце з сіткою ( корзину) суперника і перешкодити іншій команді оволодіти м'ячем і закинути його в свою корзину. Баскетбол один з найпопулярніших видів спорту у світі. Баскетбол входить в програму Олімпійських ігор з 1936 року. Регулярні чемпіонати світу з баскетболу серед чоловіків проводяться з 1950 року , серед жінок - з 1953 року , а чемпіонати Європи - з 1935 року.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Бокс Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  "10 рублів Бокс Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  Бокс ( від англ. - Boxing , буквально - удар) - контактний вид спорту , єдиноборство , в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Найбільш ранні свідоцтва подібних змагань відображені ще на шумерських , єгипетських і минойских рельєфах . Турніри з кулачних боїв , що нагадує бокс , проходили ще в Стародавній Греції. По-справжньому бокс став спортивним єдиноборством в 688 році до н. е. . , коли кулачні бої були вперше включені в програму античних Олімпійських ігор. Сучасний бокс зародився в Англії на початку XVIII століття. Сучасне Олімпійський рух відродило інтерес до аматорського боксу , який в 1904 році знову став Олімпійським видом спорту , а в 1920 році остаточно увійшов до програми ігор.
  0 грн
   Зображення "10 рублей Велосипед Ігри XXII олімпіади. Москва. 1980"

  "10 рублей Велосипед Ігри XXII олімпіади. Москва. 1980"

  Змагання з велоспорту на літніх Олімпійських іграх вперше з'явилися на літніх Олімпійських іграх 1896 в Афінах і з тих пір включалися в програму кожних наступних Ігор. У цьому виді спорту розігруються 18 комплектів нагород. Змагання з велоспорту проходять у чотирьох дисциплінах. Гонки на велотреку були включені в програму літніх Олімпійських іграх 1896 в Афінах і змагання з ним проводилися на всіх наступних Олімпійських іграх крім літніх Олімпійських ігор 1912 в Стокгольмі. Спочатку змагання були чоловічими , але на літніх Олімпійських іграх 1988 в Сеулі були ведені жіночі дисципліни .
  0 грн
   Зображення "10 рублів Гирьовий спорт Ігри XXII Олімпіади. Москва.1980"

  "10 рублів Гирьовий спорт Ігри XXII Олімпіади. Москва.1980"

  Гирьовий спорт як різновид важкої атлетики з'явився в Росії наприкінці ΧΙΧ століття. Змагання в гирьовому спорті проводяться з гирями вагою 16, 24 і 32 кг за програмою двоєборства: поштовх двох гир двома руками, ривок гирі однією і іншою рукою без перерви для відпочинку; або за програмою довгого циклу: поштовх двох гир двома руками, плюс короткий спуск гир. Міжнародна федерація гирьового спорту (МФГС) створена в 1992 році. Перший чемпіонат Європи з гирьового спорту відбувся у 1992 р., перший чемпіонат світу в 1993 р., перший Кубок світу в 1994 році.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Гребля Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  "10 рублів Гребля Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  У XIII столітті Венеціанські фестивалі включали змагання з веслування . Першими відомими сучасними змаганнями з веслування вважаються гонки серед професійних човнярів , що обслуговували переправу через Темзу в Лондоні. Перші аматорські змагання з веслування відносяться до XVIII століття . Академічне веслування зародилася в 1 -й половині XIX століття у Великобританії. з 1893 року стали проводитися чемпіонати Європи , з 1902 року - чемпіонати світу ; з 1900 року - в олімпійській програмі . Веслування на байдарках і каное зародилася в середині XIX століття в Європі ( спочатку - на байдарках , пізніше - і на каное) . У 1924 році була створена ICF (Міжнародна федерація каное) , з 1938 року стали проводитися чемпіонати світу , з 1957 року - чемпіонати Європи; з 1936 року - в олімпійській програмі .
  0 грн
   Зображення "10 рублів Дзюдо Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  "10 рублів Дзюдо Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980."

  Дзюдо - сучасне японське бойове мистецтво, філософія і спортивне єдиноборство без зброї. Дзюдо було створено в кінці XIX століття і стало популярним у всьому світі. Світова ж популярність прийшла до дзюдо з включенням його в програму Олімпійських ігор в 1964 році.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Наздожени дівчину Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  "10 рублів Наздожени дівчину Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  Киз- куу ( наздожени дівчину) . Національна кінна гра Казахстану і Киргизії. У ній беруть участь юнаки та дівчата , які змагаються парами на конях полукровних порід. У першій половині гри дівчину переслідує юнак і якщо наздоганяє , то її цілує ; в другій половині гри вони міняються місцями. Дівчина прагне наздогнати свого партнера і у випадку удачі б'є його Камчия . Дистанція скачки 400-500 м. Майстерність гри ( на особисте або командне першість) оцінюється за п'ятибальною системою , при цьому враховуються три ознаки - мистецтво володіння конем , художність ( краса) виконання і жвавість скачки. Учасники виступають в барвистих національних костюмах на одномасних , ефектних по екстер'єру конях , завдяки чому видовищна сторона змагань дуже виграє.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. Гонки на оленях"

  "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. Гонки на оленях"

  Гонки на упряжках північних оленів повинні стати олімпійським видом спорту. Таке рішення було прийнято на з'їзді Санта- Клаусів. Пропозиція про включення гонок на північних оленях висунув президент конгресу Санта- Клаусів , цирковий клоун Курт Флеммінг . Гонки на подібних засобах пересування - це єдиний зимовий вид спорту в середовищі Санта- Клаусів. Проведення урочистостей на честь оленярів в Росії почалося не з Ямалу , де оленяче стадо завжди було найбільшим в Росії , а з Югри . Тут в тридцятих роках , коли були створені культбази в Казимов і Сосьве , і зародилися олімпіади . Зараз оленячі гонки стали національним святом Ямало -Ненецького округу і проводяться на приз губернатора. Місце чемпіонату визначено постійне - місто Надим - центр Надимскій тундри.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. Перетягування канату"

  "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. Перетягування канату"

  Перетягування канату - вид спорту, в якому дві команди безпосередньо міряються силою. У програму Олімпійських ігор 1900-1920 перетягування каната входило як дисципліна легкої атлетики (на Іграх 1912 року, згідно з офіційним звітом, фігурувало як самостійний вид спорту), проте в даний час МОК на всіх Іграх враховує перетягування каната як окремий вид спорту.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. хуреш"

  "10 рублів Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980. хуреш"

  Перші сліди боротьби , як виду спорту , були виявлені в районі, що прилягає зі сходу до Середземного моря - в ​​Месопотамії . Саме там археологи знайшли бронзову скульптуру , увічнює боротьбу на поясах. Статуя виготовлена ​​2800 років до . н . е. . І зберігається в Багданском музеї. Національна боротьба хуреш - старовинний , улюблений тувинців вид спорту. Хуреш проводиться на відкритому повітрі і має свої правила . Боротьба відбувається за системою з вибуванням . Переможець у останній парі вважається абсолютним переможцем. Результат боротьби вирішується моментом , коли один з борців кинутий на землю або торкнувся землі коліном.
  0 грн
   Зображення "10 рублів Москва Ігри XXII Олімпіади"

  "10 рублів Москва Ігри XXII Олімпіади"

  Рішення про вибір столиці Олімпійських Ігор- 1980 Міжнародний олімпійський комітет приймав на 75 -й сесії 23 жовтня 1974 у Відні. На останньому етапі голосування членам МОК треба було зробити вибір між Лос- Анджелесом і Москвою , в підсумку з співвідношенням голосів 39 проти 20 перемогу здобула Москва . Вперше літні Олімпійські ігри повинні були пройти в соціалістичній країні. У 1975 - 1980 роках в рамках підготовки до проведення Олімпійських ігор відповідно до генерального плану розвитку Москви були побудовані і реконструйовані порядку 20 спортивних та інших споруд для проведення Олімпіади. Серед них можна виділити Спортивний комплекс Олімпійський , Центральний стадіон імені В. І. Леніна ( зараз стадіон Лужники ) , аеропорт Шереметьєво- 2 .
  0 грн
   Зображення "10 рублів Стрибки з жердиною Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  "10 рублів Стрибки з жердиною Ігри XXII Олімпіади. Москва. 1980"

  Стрибок з жердиною вимагає від спортсменів стрибучості , спринтерських якостей , координації рухів. Стрибок з жердиною серед чоловіків є олімпійським видом спорту з Першої літньої Олімпіади 1896, серед жінок - з Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї. Входить до складу легкоатлетичного багатоборства . Шест постійно застосовувався людьми з незапам'ятних часів для подолання природних перешкод . Змагання в стрибках з жердиною проводилися вже в Стародавній Греції , а також кельтами і жителями древнього Криту. Але тільки в 19 -му столітті його стали використовувати як спортивний снаряд для подолання планки. У 1886 році було розіграно першість Великобританії зі стрибків у висоту.
  0 грн
   Зображення "25 рублів Іван III (1440-1505), засновник єдиної держави"

  "25 рублів Іван III (1440-1505), засновник єдиної держави"

  Іван III ( Іван Великий , 1440г. - 1505г . ) , Великий князь Московський і государ Всієї Русі , при якому Російська держава остаточно позбулося залежності ( від Золотої Орди ) і істотно розсунуло свої кордони . Іван народився в 1440 р. у Москві. У 16-річному віці його батько , великий князь Московський Василь II , прозваний через сліпоти Темним , призначив Івана своїм співправителем ; в 22- річному віці він зайняв престол після смерті батька. Отроком він брав участь у походах проти татар в 1448 . , 1448 . , 1454г . і 1459г . За заповітом батька Іван отримав найбільший за територією і значущості доля , в який крім частині Москви входили Коломна , Володимир , Переяславль , Кострома , Устюг , Суздаль , Нижній Новгород та інші міста. Іван продовжив політику батька по консолідації Руської держави . Іван став " збирачем " руських земель і збільшив територію Московської держави з 24 тис. до приблизно 64 тис. кв. км .
  0 грн
   Зображення "3 рубля 30 років польоту Ю.Гагаріна в космос"

  "3 рубля 30 років польоту Ю.Гагаріна в космос"

  Гагарін Юрій Олексійович (9.03.1934-27.03.1968), російський льотчик-космонавт, перша в світі людина, що зробила 12 квітня 1961 політ в космос на космічному кораблі-супутнику "Восток". Гагарін облетів земну кулю за 1 годину 48 хвилин і благополучно повернувся на землю.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Великий театр 1825"

  "3 рубля Великий театр 1825"

  Історія Великого театру , наскільки велична, настільки ж і заплутана. Великий театр неодноразово горів , відновлювався , перебудовувався , зливалася і роз'єднувати його трупа . І навіть дати народження у Великого театру дві. Спочатку свої роки Великий театр відраховував від того дня , коли на Театральній площі виникла сповнений пишноти восьмиколонний театр з колісницею бога Аполлона над портиком - Великий Петровський театр , будівництво якого стало справжньою подією для Москви початку XIX століття. Прекрасна будівля в класичному стилі , всередині декороване в червоно- золоті тони , за визнанням сучасників , було кращим театром в Європі і за масштабами поступалося тільки міланському " Ла Скала". Його відкриття відбулося 6 ( 18 ) січня 1825 року. Початок Великому театру поклав губернський прокурор князь Петро Васильович Урусов в 1772 році. 17 ( 28 ) березня 1776 послідувало високого дозволу «утримувати йому театральні всякого роду вистави, а також концерти , воксали і маскаради , а крім його , нікому ніяких подібних веселощів не дозволяти в усі призначене за привілеї час , щоб йому підриву не було». І своє літочислення Великий театр починає з 17 ( 28 ) Березень 1776 року. Три роки по тому він подав прохання імператриці Катерині II про видачу десятирічної привілеї на утримання російського театру в Москві , прийнявши на себе зобов'язання побудувати для трупи постійне театральну будівлю . На жаль , перший російський театр в Москві на Великій Петровської вулиці згорів ще до відкриття . Це призвело до занепаду справи князя. Він передав справи своєму компаньйонові , англійцю Михайлу Медоксу - людині діяльній і заповзятливому . Саме завдяки йому на пустирі , регулярно затоплюваних Неглінки , всупереч всім пожежам і війнам , виріс театр , з часом втратив свою географічну приставку Петровський і залишився в історії просто як Великий театр .
  0 грн
   Зображення "3 рубля Всесвітня зустріч на вищому рівні в інтересах дітей, Нью Йорк, 1990"

  "3 рубля Всесвітня зустріч на вищому рівні в інтересах дітей, Нью Йорк, 1990"

  Всесвітня зустріч на вищому рівні в інтересах дітей відбулася в Організації Об'єднаних Націй, у м. Нью-Йорку, 30 вересня 1990.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Фортеця Рос 1812"

  "3 рубля Фортеця Рос 1812"

  Заснований в 1812 році Форт- Росс став першим російським поселенням в Каліфорнії , засновником його є І.А. Шматків , заступник начальника Російсько- Американської компанії. Форт розташувався на високому стрімкому березі Тихоокеанського узбережжя Каліфорнії в 44 км на захід від Санта -Роза і в 80 км від Сан -Франциско ; офіційно названий Форт Росс 13 серпня 1812 . Місцевість , де був зведений Форт Росс , перебувала в 29 км на північ від затоки Бодега . Форт Росс - перше російське поселення і фортецю в Америці. У ньому распологайся продовольча база , торговий пост і центр хутровий торгівлі Російської американської компанії - тепер в дерев'яному форті знаходиться музей , а в Свято- Троїцької каплиці , розташованої на території фортеці , два рази на рік служать православні священики . Форт Росс привертає увагу не тільки російськомовного населення штату , а й американців , які з подивом дізнаються , що в Каліфорнії колись існувала російська колонія .
  0 грн
   Зображення "3 рубля Московський кремль"

  "3 рубля Московський кремль"

  Першу дерев'яну фортецю-кремль (від грец. "Кремнос" - "крутий беріз ріки", "скеля") збудували в 1156 за наказом князя Юрія Долгорукого. При великого князя Дмитра Донському дубові стіни міста були замінені на білокам'яні (1366-1368) і Кремль став першим кам'яним градом Московської держави. У 15 в. в Кремлі з'явилася велика кількість білокам'яних і цегельних будівель, серед яких були і житлові палати.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Перші загальноросійські монети, XVI століття"

  "3 рубля Перші загальноросійські монети, XVI століття"

  При Иване Грозном, впервые, в 1533 году была отчеканена копейка. Реформа 1533 года подвела итог образованию общерусской денежной системы. До того в разных русских землях чеканили разные монеты и использовали разные системы их счета. Задумал общерусскую монету еще Иван III. По существу, главное в реформе было сделано еще при нем. Он воспользовался тем, что деньги, чеканившиеся в Москве, были ровно вдвое легче, чем деньги, чеканенные в Новгороде, и повелел чеканить в Москве монеты не только привычной московской нормы, но и нормы новгородской. Эта последняя, называющаяся “новгородской денгой”, или “новгородкой”, впоследствии и была переименована в копейку.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Петропавлівська фортеця, XVIII століття"

  "3 рубля Петропавлівська фортеця, XVIII століття"

  Сучасний вигляд Петропавлівській фортеці склався в епоху Катерини II - від Петра I залишилася лише планування. Фортеця являє собою витягнутий із заходу на схід неправильний 6-кутник, по кутах якого - шість бастіонів. За легендою, фортеця закладена самим Петром 16 (27) травня 1703 р. Цей день вважається днем заснування міста. Земляні вази по периметру були споруджені за рік, і далі під керівництвом Д. Трезини вони ще 30 років перебудовувалися в камені.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Софійський собор, Київ, XI століття"

  "3 рубля Софійський собор, Київ, XI століття"

  Собор Святої Софії був побудований в XI столітті. Він розташований в самому центрі міста. Збереглися і через століття дійшли до нас 260 кв.м. мозаїк і 3 тисячі кв.м. фресок. Навряд чи де-небудь в Європі можна знайти церкву, де б збереглося стільки фресок XI століття. Навколо собору знаходяться монастирські будови 17 століття, виконані в архітектурному стилі українського бароко. Внутрішнє оздоблення собору майже не змінювалося. Наприкінці 18 століття з'явився іконостас і в 19 столітті - чавунні підлогові плитки.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Срібляник Володимира, 998"

  "3 рубля Срібляник Володимира, 998"

  Срібляник (або Серебряник) - перша срібна монета, карбувалася в Київській Русі наприкінці X, потім - на початку XI в. Випуск власної монети була викликана, з одного боку, тим, що в економіці давньоруської держави другої половини X в. став відчутний брак срібних монет у зв'язку з скороченням надходження арабських дирхемів, з іншого - політичними мотивами (оформлення монет служило завданню прославлення Київської держави та утвердження його суверенності).
  1950 грн
   Зображення "3 рубля Тріумфальна арка, Москва, 1834"

  "3 рубля Тріумфальна арка, Москва, 1834"

  У середині 1814 р. , до урочистої зустрічі поверталися із Західної Європи переможних російських військ , у Тверської застави була споруджена дерев'яна Тріумфальна арка . Але пам'ятник швидко старів , і через 12 років , в 1826 р. , було вирішено замінити дерев'яну Тріумфальну арку кам'яної . Складання проекту доручили найбільшому російському архітектору Осипу Івановичу Бове. Споруда Тріумфальних воріт - першого і єдиного в Москві пам'ятника арочного типу , спорудженого після війни 1812 р., - розтягнулася на п'ять років через нестачу грошових коштів та байдужості з боку міської влади. Тільки 20 вересня 1834 відбулося відкриття цього своєрідного пам'ятника , що відображає військову міць , славу і велич Росії , героїзм її воїнів -переможців. У Тверській застави ансамбль Тріумфальних воріт простояв 102 року. У 1936 р. площа біля Білоруського вокзалу , на якій височіла арка , вирішили перепланувати і розширити для розвантаження транспортної магістралі вулиця Горького - Ленінградське шосе. Тріумфальна арка була розібрана. 6 листопада 1968 чудове творіння Бове отримав друге життя. Працею проектувальників , реставраторів та будівельників був відтворений , мабуть, самий грандіозний московський пам'ятник на честь перемоги російського народу у Вітчизняній війні 1812 р. Тріумфальна арка стоїть тепер на площі Перемоги , неподалік Поклонній гори , утворюючи єдиний історико -меморіальний комплекс разом з музеєм- панорамою "Бородінська битва " , " Кутузовському хатою " і розташованими поруч з ними пам'ятниками.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Флот Петра Великого"

  "3 рубля Флот Петра Великого"

  Під час другого Азовського походу 1696 проти Туреччини, перший раз російські висунули 4 лінійних корабля, 4 брандера, 23 галери, і 1300 стругів, побудованих на річці Воронеж. Після завоювання фортеці Азов, боярська дума обговорила рапорт Петра про цей похід і вирішила почати будівництво Військово-Морського Флоту 20 жовтня 1696. Ця дата вважається офіційним днем народження регулярного Військово-Морського Флоту Росії.
  0 грн
   Зображення "3 рубля Експедиція Д. Кука в Російську Америку, 1778 р."

  "3 рубля Експедиція Д. Кука в Російську Америку, 1778 р."

  Джеймс Кук народився в 1728 році в Англії. з 1768 по 14 лютого 1779 , він керував трьома кругосвітніми науковими експедиціями . Джеймс Кук під час третьої експедиції в 1778 році відкрив Гавайські острови . Перші європейці , змучені голодом і суворим океаном , висадилися на тутешній берег з кораблів «Рішучий " і " Діскавері" . Відкриті землі їм здалися справжнім раєм. Грунтовно повеселившись і відпочивши , Кук і його моряки відпливли в північному напрямку на пошуки північно-західного проходу з Тихого океану в Атлантичний . Натрапили на суцільні льоди , вирішили зазимувати . Спочатку хотіли залишитися на Камчатці , від цієї ідеї відмовилися - там було мало їжі і вона була дуже дорога . Джеймс Кук повернувся на Гавайські острови . 14 лютого 1779 в сутичці з острів'янами були вбиті Кук і супроводжували його моряки .
  0 грн
  Filters Close
  Мін: 0 грн Макс: 1950 грн
  ₽0 ₽1950