Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Архістратиг Михаїл", 31,1 грам

  Пам`ятна монета присвячена архангелу, який є одним із найшанованіших біблійних персонажів та іменується як архістратиг-головнокомадуючий. Архангел Михаїл – незмінний борець із силами зла, захисник віри, покровитель воїнів, які борються за праведне діло та захищають добро. Шанобливе ставлення до архістратига Михаїла зберігається з великокнязівських часів до наших днів – він став символом небесного захисту влади київських князів, пізніше це шанування було зафіксовано не тільки топонімічно – у назвах церковних споруд, а й геральдично – на гербах Києва, Київського воєводства. Сьогодні його образ присутній в атрибутиці українських десантників і знову уособлює боротьбу із силами зла.
  Артикул : 20340
  Доступність : 3 в наявності
  8200 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким напис – УКРАЇНА, по колу, на тлі патерну зі стилізованих давньоруських київських гривен – вагової, лічильної та монетної одиниці, зображено стилізований лавровий вінок, унизу номінал – 10 та графічний символ гривні; у центрі у восьмикутному картуші на дзеркальному тлі зображено логотип, під яким написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ/2022.

   На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено Архістратига Михаїла (елемент оздоблення – локальна позолота); по колу розміщено напис: …ЗА НАС І ДУШІ ПРАВЕДНИХ, І СИЛА АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА (рядки з поеми Т. Г. Шевченка “Гайдамаки”).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Матеріалсрібло
  Номінал10
  Проба999
  Діаметр38.61 мм
  Рік випуску2022
  Рік випуску2022