Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close
  Повернутися

  Срібна монета "До 30-річчя незалежності України" 31.1 грам 2021 р. 10 гривень

  18 сер 2021
  17 серпня 2021 року введено в обіг пам'ятна срібна монета "До 30-річчя незалежності України" 31.1 грам 2021 г. 10 гривень.
  Присвячена доленосній події, що відбулася 30 років тому, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ – Акт проголошення незалежності України. Український народ у різні часи боровся за право мати свою національну державу, мову, культуру. І сьогодні Україна на світовій карті – незалежна держава. Витоки нашої незалежності – в історичній пам’яті народу, його традиціях, духовній та культурній спадщині.
  На аверсі монети розміщено: напис УКРАЇНА, ліворуч від якого – рік карбування монети – 2021 та малий Державний Герб України; композицію, що є своєрідним носієм інформації і поєднує минуле й сучасне: угорі – QR-код як символ цифрової трансформації суспільства та економіки, унизу – стилізоване зображення елементів вишивки – скарбниці символів, у яких відображаються звичаї, обряди, вірування нашого народу; номінал – 10 та графічний символ гривні (праворуч від напису Україна).
  На реверсі монети зображено айдентику до Дня незалежності України – цифра 3 та стилізована цифра 0 у вигляді кольорової квітки (використано тамподрук) із написами: ТИ У МЕНЕ ЄДИНА ((угорі півколом), РОКІВ/НЕЗАЛЕЖНОСТІ/УКРАЇНИ (унизу).
   
  Художник: Таран Володимир, Харук Олександр , Харук Сергій.
  Скульптор: Дем`яненко Володимир, програмне моделювання: Лук`янов Юрій.
  Тираж (оголошений/фактичний), шт.: 3000/3000
  Маса дорогоцінного металу в чистоті, г: 31.1
  Діаметр, мм: 38.6
   
   
  Коментарі
  Залиште ваш коментар Close