Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Sorry - this product is no longer available

  Срібна Монета "Гетьман Іван Виговський"

  Серія монет «Видатні гетьмани України. Монета викарбувана Монетним двором Польщі тиражем 1555шт. Має форму еліпса, складається зі срібла 999 проби з локальною позолотою. Додається сертифікат якості українською та англійською мовами. Монета запропонована як в індивідуальному футлярі, так і в складі набору з 7 срібних монет «Видатні гетьмани України». Іван Євстахійович Виговський (рік народження невідомий - тисячу шістсот шістьдесят-чотири), гетьман Війська Запорозького з 1657 по 1659 рр., Генеральний писар (1648 - 1657), київський козацький шляхтич. Наступник Богдана Хмельницького, спробував змінити зовнішньополітичний курс Гетьманщини в бік Речі Посполитої, поклавши цим початок громадянської війни, яка стала відомою як Руїна. Поборник реорганізації Речі Посполитої в триєдину державу (Королівство Польське, Велике князівство Литовське, Велике князівство Руське). У союзі з кримськими татарами і коронним військом протистояв Російського царства і лояльною царю частини козацтва. У боротьбі за владу зі своїм зятем, правобережних гетьманом Павлом Тетерею, впав у поляків в немилість і був ними страчений.
  Доступність : Немає в наявності
  Стара ціна : 2550 грн
  1950 грн
  i h

  Аверс: У верхній частині монети, в колі - портрет Її Величності Королеви Єлизавети II, навколо портрета написи півколом: вгорі - NIUE ISLAND, внизу - ELIZABETH II. У центрі монети - номінал: 1 DOLLAR, зліва від нього - позначення металу в чистоті, праворуч - рік випуску. Нижче - позолочене стилізоване зображення сувою, на тлі якого розміщено козак з рушницею. У нижній частині монети півколом назва серії: Видатні гетьмани України.

  Реверс: 

  Поле монети займає портрет Івана Виговського, зліва від портрета - його герб. По краю монети півколом розміщені написи - вгорі: ГЕТЬМАН ІВАН Виговського, внизу: Р. Н. НЕВІД. - 1664
  Характеристики
  Номінал 1
  Матеріал срібло
  Вага 16.81 г
  Тип памятна
  Тематика Герої козацької доби
  Якість пруф
  Діаметр 39 x 29,2 мм
  Рік випуску 2013