Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Гетьман Петро Сагайдачний"

  Серія монет «Видатні гетьмани України. Монета викарбувана Монетним двором Польщі тиражем 1555шт. Має форму еліпса, складається зі срібла 999 проби з локальною позолотою. Додається сертифікат якості українською та англійською мовами. Монета запропонована як в індивідуальному футлярі, так і в складі набору з 7 срібних монет «Видатні гетьмани України». Петро Конашевич-Сагайдачний (рік народження невідомий, близько 1582 г. - 1622), православний шляхтич герба Побуг з Перемишльської землі. Гетьман Війська Запорозького, кошовий отаман Запорізької Січі, організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Російського царства, меценат православних шкіл. Обирався гетьманом кілька разів, грав важливу роль в консолідації найпотужніших сил українського народу в боротьбі за його права і національні інтереси.
  Доступність : 1 в наявності
  Стара ціна : 2550 грн
  1950 грн
  i h

  Аверс: У верхній частині монети, в колі - портрет Її Величності Королеви Єлизавети II, навколо портрета написи півколом: вгорі - NIUE ISLAND, внизу - ELIZABETH II. У центрі монети - номінал: 1 DOLLAR, зліва від нього - позначення металу в чистоті, праворуч - рік випуску. Нижче - позолочене стилізоване зображення сувою, на тлі якого розміщено козак з рушницею. У нижній частині монети півколом назва серії: Видатні гетьмани України.

  Реверс: Поле монети займає портрет Пилипа Орлика, зліва від портрета - його герб. По краю монети півколом розміщені написи - вгорі: ГЕТЬМАН ПИЛИП ОРЛИК, внизу дата: 1672 - 1742.

  Характеристики
  Матеріал срібло
  Вага 17 г
  Тематика Герої козацької доби
  Проба 999
  Якість 999
  Номінал 1
  Рік випуску 2013