Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Гетьман Пилип Орлик"

  Серія монет «Видатні гетьмани України. Монета викарбувана Монетним двором Польщі тиражем 1555шт. Має форму еліпса, складається зі срібла 999 проби з локальною позолотою. Додається сертифікат якості українською та англійською мовами. Монета запропонована як в індивідуальному футлярі, так і в складі набору з 7 срібних монет «Видатні гетьмани України». Пилип Орлик, державний діяч Війська Запорізького, найближчий соратник гетьмана Івана Мазепи. Виходець з чесько-білорусько-литовської родини, був вихованцем Києво-Могилянської колегії, з 1698 рік служив кафедральним писарем в Київській метрополії. Його здібності допомогли просуванню по службі, і в 1700 р Пилип Орлик став генеральним писарем і найближчим помічником гетьмана Івана Мазепи, після смерті якого проголошений в Бендерах гетьманом Правобережної України. Автор правового документа, відомого як "Конституція Пилипа Орлика" 1710 р
  Доступність : 1 в наявності
  Стара ціна : 2550 грн
  1950 грн
  i h

  Аверс: У верхній частині монети, в колі - портрет Її Величності Королеви Єлизавети II, навколо портрета написи півколом: вгорі - NIUE ISLAND, внизу - ELIZABETH II. У центрі монети - номінал: 1 DOLLAR, зліва від нього - позначення металу в чистоті, праворуч - рік випуску. Нижче - позолочене стилізоване зображення сувою, на тлі якого розміщено козак з рушницею. У нижній частині монети півколом назва серії: Видатні гетьмани України.

  Реверс: Поле монети займає портрет Пилипа Орлика, зліва від портрета - його герб. По краю монети півколом розміщені написи - вгорі: ГЕТЬМАН ПИЛИП ОРЛИК, внизу дата: 1672 - 1742.

  Характеристики
  Номінал 1
  Матеріал срібло
  Проба 999
  Вага 16.81 г
  Рік випуску 2013