Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Надання статусу країни кандидата на членство в ЄС"

  Пам'ятна монета присвячена наданню України статусу кандидата на вступ до ЄС. Отримання такого статусу - один із важливих результатів нашого багаторічного євроінтеграційного шляху. Саміт Європейської ради, який відбувся 23 червня 2022 року, став історичний, а позитивне рішення лідерів Європейського Союзу свідчить про солідарність з Україною у цей складний для нашої країни час.
  Артикул : 20339
  Доступність : 3 в наявності
  4510 грн
  i h

  На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено: стилізоване зображення європейського континенту, ліворуч від якого декоративний елемент у вигляді мозаїчного декору, що символізує різноманіття народів, культур, свободу вибору власної долі, відсутність формальних кордонів; на європейському континенті виділено контури України, яка, ніби пазл, доповнює цілісність Європи та "повертається" додому, де завжди опосередковано була присутня, починаючи з династичних зв'язків Київської держави; праворуч: малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (півколом); номінал - 10 та графічний символ гривні; рік карбування монет - 2022 та напис (ПОВЕРНЕННЯ ДОДОМУ).

  На реверсі монети на тлі стилізованих тризубів розміщено карту України, оздоблену стилізованим національним орнаментом вишивки (карта оздоблена голографічним елементом, який має кінетичний ефект: якщо змінювати кут його нахилу, спостерігається динамічна зміна зображення орнаменту, променів та адміністративної карти України), обрамлену дванадцятьма зірками, що символізують народи Європи в єдності; по колу напис: НАДАННЯ СТАТУСУ КРАЇНИ-КАНДИДАТА НА ЧЛЕНСТВО В ЄС.

   

  Характеристики
  Номінал10
  Матеріалсрібло
  Проба925
  Вага31.1 г
  Діаметр38,6
  ПоходженняЄвропа
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Рік випуску2022