Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Сад божественних пісень (до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди)", 62,2 грам

  Пам`ятна монета присвячена 300-річчю від дня народження українського філософа, поета, педагога, вихованця Києво-Могилянської академії – Григорія Савича Сковороди. Григорій Сковорода належить до найяскравіших постатей в українській філософії та літературі. Сягнувши у своїх помислах життєво важливих, екзистенційно вагомих проблем людського буття, він актуальний і понині – як особистість, мислитель, письменник. Органічне поєднання особистих і громадських мотивів – найхарактерніша ознака поезії Григорія Сковороди. Збірка віршів “Сад божественних пісень” є його своєрідним ліричним щоденником, в якому знайшли відображення життєві події, морально-філософські роздуми про смисл життя, істинне щастя, добро, чесність тощо. Збірка містить 30 пісень.
  Артикул : 20338
  Доступність : 1 в наявності
  10250 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: унизу – малий Державний Герб України, ліворуч від якого написи: УКРАЇНА та рік карбування монети 2022; праворуч – номінал 20 та графічний символ гривні; основна композиція аверсу – символічний стилізований фонтан, що є алегорією Бога, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди “Нерівна всім рівність…”). Над життєдайним фонтаном “проростають райські” дерева (елемент оздоблення – локальна позолота), що формують сад божественних пісень, навколо яких “розтікаються” рядки зі збірки “Сад божественних пісень”: ВСЯКОМУ МІСТУ – ЗВИЧАЙ І ПРАВА, ВСЯКА ТРИМАЄ СВІЙ УМ ГОЛОВА; ВСЯКОМУ СЕРЦЮ – ЛЮБОВ І ТЕПЛО, ВСЯКЕЄ ГОРЛО СВІЙ СМАК ВІДНАЙШЛО. Я Ж У ПОЛОНІ НАВ’ЯЗЛИВИХ ДУМ: ЛИШЕ ОДНЕ НЕПОКОЇТЬ МІЙ УМ… ЗНАЮ, ЩО СМЕРТЬ – ЯК КОСА ЗАМАШНА, НАВІТЬ ЦАРЯ НЕ ОБІЙДЕ ВОНА. БАЙДУЖЕ СМЕРТІ, МУЖИК ТО ЧИ ЦАР, – ВСЕ ПОЖЕРЕ, ЯК СОЛОМУ ПОЖАР. ХТО Ж БО ЗНЕВАЖИТЬ СТРАШНУ ЇЇ СТАЛЬ? ТОЙ, В КОГО СОВІСТЬ, ЯК ЧИСТИЙ КРИШТАЛЬ...; угорі напис – САД БОЖЕСТВЕННИХ ПІСЕНЬ.

  На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга (символічний світ Г. Сковороди); обабіч юнака написи: ліворуч – 300 РОКІВ, ГРИГОРІЙ (вертикально), праворуч – СКОВОРОДА (вертикально); навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ, ТА НЕ СПІЙМАВ :) (угорі).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  Матеріалсрібло
  Проба925
  Номінал20
  Діаметр50 мм.
  Рік випуску2022
  Вага62.2 г