Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна монета "Таємна вечеря" 62,2 грам, 2019 рік

  «Таємна вечеря» — фреска італійського художника Леонардо да Вінчі, стінопис якої створено в період 1495–1497 років у монастирі домініканців Санта Марія делле Ґраціє в Мілані. Шедевр, який в історії живопису відкриває епоху Відродження, зображує Ісуса Христа з апостолами та скорботне з ними застілля у вечір перед самим розп'яттям.
  Доступність : 1 в наявності
  10000 грн
  i h

  Обмірковуючи майбутню «Тайну вечерю», Леонардо не тільки виконував начерки, але й записував свої думки про дії окремих учасників цієї сцени: «Той, що пив і поставив кубок на місце, звертає голову до того, що говорить, інший з'єднує пальці обох рук і з насупленими бровами дивиться на свого товариша, інший показує долоні рук, припіднімає плечі до вух і висловлює здивування ротом…» У записах не зазначені імена апостолів, але Леонардо, скоріш за все, ясно уявляв собі дії кожного з них і місце, яке кожен мав зайняти в загальній композиції. Імовірніше за все, за його версією апостоли розташовуються так (зліва направо): Варфоломій, Яків Менший (молодший), Андрій, Юда Іскаріот, Петро (позаду Іуди), Іван. Від Христа вправо: Фома (ззаду), Яків (старший), Пилип, Матвій, Фаддей, Симон Зілот. Уточнюючи в малюнках пози і жести, він шукав таких форм вираження, які утягнули б всі фігури в єдиний вир пристрастей. Він хотів зберегти в образах апостолів живих людей, кожен з яких по-своєму відгукується на події, що відбуваються.

   

  Аверс:

  На аверсі зображено фреску Леонардо да Вінчі "Таємна вечеря".

   

  Реверс:

  На реверсі зображено герб Республіки Камерун, а також глек і тарілку. Надписи: "REPUBLIQUE DU CAMEROUN 2019 2000 FRANCS CFA".

  Характеристики
  ПоходженняАфрика
  Матеріалсрібло
  Проба999
  Вага62.2 г
  Номінал2000
  Рік випуску2019