Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна пам'ятна монета "Архістратиг Михаїл" 31,1 грам, 2023 рік

  Присвячена архангелу, який є одним із найшанованіших біблійних персонажів та іменується як архістратиг-головнокомадуючий. Архангел Михаїл – незмінний борець із силами зла, захисник віри, покровитель воїнів, які борються за праведне діло та захищають добро. Архістратиг Михаїл – “небесний оборонець” українського війська. Шанобливе ставлення до архістратига Михаїла зберігається з великокнязівських часів до наших днів – він став символом небесного захисту влади київських князів, пізніше це шанування було зафіксовано не тільки топонімічно – у назвах церковних споруд, а й геральдично – на гербах Києва, Київського воєводства, Київської губернії. Сьогодні його образ присутній в атрибутиці українських десантників і знову уособлює боротьбу із силами зла.
  Доступність : 1 в наявності
  7000 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, під яким напис – УКРАЇНА, по колу, на тлі патерну зі стилізованих давньоруських київських гривен – вагової, лічильної та монетної одиниці, зображено стилізований лавровий вінок, унизу номінал – 10; у центрі у восьмикутному картуші на дзеркальному тлі зображено логотип, під яким написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ/2023.

   

   На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено архістратига Михаїла (елемент оздоблення – локальна позолота); по колу розміщено напис: …ЗА НАС І ДУШІ ПРАВЕДНИХ, І СИЛА АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА (рядки з поеми Т. Г. Шевченка “Гайдамаки”).

  Характеристики
  ПоходженняЄвропа
  СтанЧудова
  Країна – виробник товаруУкраїна
  Рік випуску2023
  Матеріалсрібло
  Вага31.1 г
  Діаметр38,6 мм
  Номінал10