Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібна пам'ятна монета "Золочівський замок"

  Присвячена свідку історичних подій на теренах галицької землі, бастіонному замку-фортеці, збудованому в першій половині XVII ст., – Золочівському замку, який представляє неоголландський тип оборонних споруд. Розміщений на невисокому пагорбі, замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла, тобто належить до пам’яток типу “palazzo in fortezzo”. Оборонні споруди Золочівського замку – це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. Ренесансний ансамбль творять в’їзна вежа, Великий житловий та Китайський палаци, які є одним із небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. Золочівський замок – музей-заповідник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького входить до туристичного маршруту “Золота підкова Львова”.
  Артикул : 20317
  Доступність : Немає в наявності
  3000 грн
  i h

  На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; над гербом зазначено рік карбування монет 2020; праворуч і ліворуч на монеті зображено вежі, крізь які видно стилізовану панораму замку; унизу зазначено номінал – 10/ГРИВЕНЬ.

  На реверсі монети зображено внутрішнє подвір’я замку – на передньому плані фонтан та скульптурна композиція трьох купідонів, на другому плані – Китайський палац, ліворуч від якого – статуя Нептуна, праворуч – статуя Афродіти; розміщено написи: ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ЗАМОК (унизу півколом), XVIІ ст. (праворуч).

  Характеристики
  Номінал10
  Проба925
  Матеріалсрібло
  Вага31.1 г
  Типпам'ятна
  ТематикаПам'ятники архітектури України
  Якістьпруф
  Обробкагладкий із заглибленим написом
  Дата Випуску19.02.2020
  Діаметр38,6 мм
  Рік випуску2020
  Разом з цим також купують
   Зображення Пам'ятна монета "Меджибізька фортеця" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Меджибізька фортеця" (10 гривень)

  20304
  Пам`ятна монета, присвячена одній з найстаріших фортифікаційних споруд, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок - Меджибізькому замку-фортеці.
  3400 грн
   Зображення Пам'ятна монета "Літак Ан-132" (10 гривень)

  Пам'ятна монета "Літак Ан-132" (10 гривень)

  20299
  Присвячена багатоцільовому літаку Ан-132, який призначений для виконання широкого спектра завдань.
  3200 грн
   Зображення Пам'ятна монета " Підгорецький замок"

  Пам'ятна монета " Підгорецький замок"

  20262
  Присвячена історико-архітектурному шедевру ХVІІ століття, одному із найкрасивіших замків України в стилі ренесанс. Підгорецький замок - триповерховий палац із службовими приміщеннями, які утворювали квадратний двір, терасою з балюстрадою і скульптурами, відкритими аркадами-галереями - рідкісне поєднання палацу й оборонної споруди, що за вишуканістю не поступається французькому Версалю. Ця пам`ятка архітектури розташована в селі Підгірці Бродівського району Львівської області.
  4800 грн