Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Срібний рубль - 1921 року

  Срібна монета 1921 року стала першою монетою номіналом 1 рубль післяреволюційних часів. Для карбування на монетних дворах використовувалися верстати царського зразка, тому характеристики і стандарти застосовувалися ті ж, що і при правлінні імператора Миколи II. 1 рубль РРФСР не мав велику цінність, а вважався розмінною монетою. До фінансової реформи 1923-1924 року в обороті переважно знаходились купюри високого номіналу. І лише після реформи і повернення до золотого стандарту монета знайшла цінність і стала використовуватися народом, як платіжний засіб. Монету номіналом 1 рубль 1921 року карбували з срібла 900 проби на Санкт-Петербурзькому монетному дворі.
  Доступність : 1 в наявності
  1800 грн
  i h

  Аверс рублевої монети перейнятий у пробної медалі, присвяченій 3-річчю Революції. Тут можна побачити знаменитий герб Української РСР, напис «Р.С.Ф.С.Р.» і знамените гасло «ПРОЛЕТАРІ всіх країн, єднайтеся».

  На реверсі 1 рубля 1921 року - зображення п'ятикутної зірки, в центрі якої цифра «1». Під цифрою - рік випуску, а над нею - вибито «РУБЛЬ». Зірка оточена точковим обідком. Навколо нього - зображення скріпленого стрічкою вінка, ліва половина якого лаврова, а права - дубова.

  Матеріал срібло (900)
  Маса 20.0 г
  Діаметр 33.5 мм

  Характеристики
  КраїнаРоссия
  Матеріалсрібло
  Вага20 г
  Рік випуску1921
  Проба900