Пошук
Українська
Категорії
  Меню Close

  Угорщина 2000 форинтів 2015 року, Національний парк «Дунай-Іпой»

  Дунай-Іпой - національний парк на півночі Угорщини, на північ від Будапешта, на території медьє Комаром-Естергом, Пешт і Ноград. Площа парку - 603,14 км², він другий за величиною національний парк Угорщини після Хортобади. Заснований парк у 1997 році. Територія парку покриває велику частину гір Пилиш, Вишеградської гір і гір Бержень, а також частина долини Дунаю і його притоки - річки Іпой. Парк розташовується по обох берегах Дунаю поблизу словацького кордону. Острови на Дунаї між Будапештом і Естергома також входять в національний парк. Ландшафти парку різноманітні, включають в себе річкові долини, гірські масиви і великі низовини. Походження гірських хребтів вулканічне, вони складені магмовимі породами. На території парку зростає 170 охоронюваних видів рослин, в тому числі 10 особливо охоронюваних. У парку прокладено кілька спеціальних навчальних стежок.
  Доступність : 1 в наявності
  600 грн
  i h

  На аверсі колекційної монети розташоване графічне зображення ділянки Дунаю між Зебегін і Вишеградом. Справа показано геральдичне комаха національного парку «Дунай-Іпой» (Високогірний вусань - синій жук з величезними вусами), правіше викарбовано назву виду даного жука на угорській мові «Havasi» [високогірний] і «cincér». У верхній частині, в два рядки, вказаний номінал - «2000 FORINT». Під ним розташований знак Угорського монетного двору і рік емісії - «ВР. -2015 ». У нижній частині вказана країна - «MAGYARORSZÁG».

  На зворотному боці монети показано панорамне зображення на закрут Дунаю між Зебегін і Вишеградом парку «Дунай-Іпой». Написи на угорській мові: «DUNA-IPOLY» / «NEMZETI PARK» розташовані в дві горизонтальні рядки по верхньому краю в центрі. Внизу, посередині назва монети викарбувано прописом - «Dunakanyar». Ініціали дизайнера Іштвана Коса знаходяться праворуч.

  Метал: Мідно-нікелевий сплав
  Вага: 21 гр
  Діаметр: 26,4 * 39,6 мм

  Характеристики
  КраїнаВенгрия
  Рік випуску2015
  Матеріалмідно-нікелевий сплав
  Типюбілейна
  Типпамятна
  Номіналпользовательское значение